Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 20 listopada 2018 r. Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
 Wiadomości lokalne
» DK77: 42-letni obywatel Ukrainy potrącony na przejściu w Stalowej Woli
» W powiecie bez zmian. Duet Zarzeczny i Sołtys
» Rozpoczęcie nowej kadencji rady gminy i wójta w Pysznicy
» Radni złożyli ślubowanie i zaczęli od zgrzytu
» Podsumowanie IX edycji konkursu zbiórki makulatury i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego!
» "Wielcy nieobecni" na scenie MDK
» 2-letnie dziecko pod opieką pijanej kobiety
» Nastolatka potrącona na Poniatowskiego
» Ruszyły przygotowania do XXVII finału WOŚP
» Prezydent i przewodniczący na Kongresie 590
» Ciemno na Młodyniu
» Młodzi filmowcy dla Niepodległej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Godzinami o książkach - Skrawki
» Droga do niepodległości - koncert Stalowej Orkiestry
» Święty Mikołaj i wielki atak zimy
» Wielka Wojna nad Dolnym Sanem
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Rada Miasta 2018-2023
»Rada Miasta 2018-2023
»100-lecie Niepodległej w Stalowej Woli
»Miasteczko ruchu drogowego w Rozwadowie
»80-lecie harcerstwa w Stalowej Woli
»Minister Sportu Witold Bańka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Czwartek, 7 grudnia 2017 r. godz. 22:50     /ZS/
Gala Wolontariatu dla dobrych serc

Podczas Gali Wolontariatu, na pierwszym planie od prawej Maria Piekarz, Łukasz Banasik i Tomasz Tracz, w tle osoby, które otrzymały podziękowania za pracę w wolontariacie.
Podczas Gali Wolontariatu, na pierwszym planie od prawej Maria Piekarz, Łukasz Banasik i Tomasz Tracz, w tle osoby, które otrzymały podziękowania za pracę w wolontariacie.
Fot. ZS
Gala Wolontariatu zorganizowana przez Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej Spectrum w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, odbyła się w czwartek w Spółdzielczym Domu Kultury.

Po ogłoszeniu wyników konkursu plastycznego "Pomaganie jest cool!" odczytane zostały wyniki wyboru Wolontariusza Roku 2017. Na konkurs wpłynęło 21 zgłoszeń, w tym 3 zgłoszenia grupowe kandydatów. Komisja Konkursowa pod uwagę brała następujące kryteria oceny zgłoszeń: zaangażowanie, innowacyjność, skuteczność i partnerstwo.

I miejsce i tytuł Wolontariusza Roku otrzymał Łukasz Banasik zgłoszony przez Stowarzyszenie "Rowerzyści ze Stali". Podejmuję prace woluntarystyczna od wielu lat, od 2015 roku mocno związany ze Stowarzyszenie "Rowerzyści ze Stali". W 2017 roku zorganizował i koordynował duży projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych w Stalowej Wolo "Od starszaka do pierwszaka" i był to jego autorski projekt. Projekt polegał na organizacji konkursu plastycznego, edukacji i projektowaniu oraz wykonaniu kolorowanek o tematyce bezpieczeństwa, które następnie zostały wydane.

Laureat udziela się w Klubie Wesoła Gromadka przy Szkole Podstawowej numer 1 w Stalowej Woli, prowadząc zajęcia, zabawy i konkursy z dziećmi. Uczestniczy wraz z koleżanką w piknikac, gdzie prowadzi animacje i konkursy na temat bezpieczeństwa i jazdy na rowerze wśród dzieci i młodzieży, uczestniczy i prowadzi zajęcia w szkołach podstawowych i przedszkolach na terenie Stalowej Woli oraz imprezach na terenie miasta takich jak Stalowowolska Dycha, czy Crossduathlon Stalowa wola polegający na biegu przełajowym i jeździe na rowerze. W 2017 roku działalność Łukasza jako wolontariusza i działacza społecznego skoncentrowała się przede wszystkim w dwóch obszarach - edukacia najmłodszych oraz działania animacyjne podczas przedsięwzięć lokalnych. Jest otwarty i pomimo pracy zawodowej aktywny i skuteczny w tym co robi - ogłoszono w uzasadnieniu tytułu.

II miejsce w konkursie na Wolontariusza Roku zajęła Maria Piekarz zgłoszona przez Mariusza Potasza, dyrektora Liceum ogólnokształcącego imienia Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli. Maria Piekarz jest dyrektorem Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Stalowej Woli. Od sześciu lat zadomowiła Akcję "Szlachetna Paczka w Stalowej woli, dzięki wielkiemu osobistemu zaangażowaniu oraz skupionej wokół niej grupie wolontariuszy. To właśnie ona, z wolontariuszami, przyczyniła się do tego, że na początku stosukowo skromna akcja na terenie Stalowej Woli urosła do rangi ogromnego przedsięwzięcia wolontariackiego. Z roku na rok angażuje lokalne firmy, młodzież szkolą do zbiórek rzeczy w ramach szlachetnej paczki. W 2016 roku dzięki zaangażowaniu Marii Piekarz pomocą zostało objętych 29 rodzin a na początku było to tylko 19.

III miejsce zajął Tomasz Tracz - uczeń III klasy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 imienai Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli (popularna budowlanka) zgłoszony przez Klub Wolontariusza przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Tomasz z Klubem wolontariusza związany jest od 2014 roku, jest absolwentem projektu Program Rewtalizacji Spolecznej "Od rewitalizacji do integracji". Jest jednym z najbardziej aktywnych wolontariuszy, na którym zawsze można polegac. Wśród działań które podejmowal to: udział w piknikach, przedświątecznej akcji Domu Dziecka w Stalowej woli przy ulicy Podleśnej, Akcji "Ogólnopolski Głos przeciw uzależnieniom", Akcja "Z muzyką przez świat, czyli co nam w duszy gra", udział w akcji "Mikołajki z bajki".

Tomek jest kreatywny, otwarty na ludzi i nowe wyzwania, chętnie uczestniczy w działaniach n a rzecz innych, szczególnie najmłodszych. Przy tym jest odpowiedzialny i punktualny - zostało odczytane uzasadnienie.

Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Kawa, uczennica klasy maturalnej technikum. Od 2013 roku jest bardzo aktywnym wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy a obecnie w 26 finale jest szefową stalowowolskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest honorowym dawcą krwi.

Wyróżnienie otrzymała także Bożena Flis - uczennica Złotej Kościuszkowskiej. Mimo iż mieszka daleko od Stalowej Woli nie waha się poświęcać czas wolny i pozostawać po lekcjach bądź specjalnie przyjeżdżać. W szkole prowadzi akcje szlachetna paczka, dzień pluszowego misia na rzecz Domu Dziecka Ochronka, wigilia dla samotnych i potrzebujących przy parafii św. Floriana.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 8 grudnia 2017 r. godz. 08:13
~obserwator
ja nie na temat,4,5 godziny na izbie przyjęć w stalowowolskim szpitalu,gratuluje i zycze szerogiej gamy podwyżek
+0-0
Piątek, 8 grudnia 2017 r. godz. 02:45
~Cin
I gitarka
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2018 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.