Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 1 sierpnia 2021 r. Imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei
 Wiadomości lokalne
» Pieśń Powstańcza Narodu Polskiego "Marsz Żoliborza" (VIDEO)
» Rodzina znalazła portfel z pieniędzmi i telefon komórkowy
» Mieszkańcy ulicy Wojska Polskiego nie chcą likwidacji miejsc parkingowych
» Komendant straży pożarnej Robert Lebioda emerytem
» Andrzej Chmielewski przeszedł na emeryturę
» Ponad 9 mln zł będzie kosztować budowa bloku na Orzeszkowej
» Monika Pachacz-Świderska pokieruje szpitalem w Stalowej Woli
» Są pieniądze na doświetlenie i przebudowę przejść dla pieszych. Gorzej z siłą roboczą
» Za dwa lata prawie 200 dzieci będzie uczęszczać do żłobko-przedszkola z basenem
» Nowe, wyższe opłaty za śmieci w Radomyślu nad Sanem
» Testy na COVID w Laboratorium Probe z wynikiem od ręki!
» Nie żyje dyrekor szkoły i lekkoatleta Bogdan Dziuba
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Kino Letnie
» Rajd Honoru ma już 10 lat
» Festiwal Muzyczny Stalowa Wola - Rozwadów 2021. Szacunek i pamięć dla Prymasa Tysiąclecia
» Wakacyjne koncerty z cyklu "Dobre Granie Przy Fontannie" wakacyjne piątki
» 4 Fashion Stalowa Wola
» Letnie KINO DZIECI
» Stalowa Wola uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych
» Nowa wystawa! SANSARA Nepal
» Nowa wystawa! "Małe Misie, Wielka Sztuka"
» Pierwotna Puszcza Sandomierska
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Rozwadów: przebudowa płyty głównej Rynku
»Rozwadów: przebudowa płyty głównej Rynku
»Krzysztof Faraś w Czarnej Górze
»Międzynarodowy Wyścig Kolarski w Stalowej Woli
»Krzysztof Faraś w Magurze Małastowskiej
»Krzysztof Faraś na wyścigu w Załużu
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Niedziela, 26 listopada 2017 r. godz. 10:17     /ZS/
Pomogą dzieciom przetrwać zimę

W tym roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli po raz 15 przystąpił do Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, a po raz 12 na terenie Stalowej Woli został założony Oddział Biura Akcji.
W tym roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli po raz 15 przystąpił do Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, a po raz 12 na terenie Stalowej Woli został założony Oddział Biura Akcji.
Fot. ZS
26 listopada w niedzielę odbędzie się uliczna zbiórka na terenie miasta w ramach akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę".

W tym roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli po raz 15 przystąpił do Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, a po raz 12 na terenie Stalowej Woli został założony Oddział Biura Akcji.

Celem przedsięwzięcia jest pomoc dzieciom z różnych rodzin: wielodzietnych, niepełnych będących w trudnej sytuacji życiowej, finansowej. Z tego też względu organizowane będą na terenie Stalowej Woli zbiórki odzieży, obuwia, zabawek, książek, żywności - nadającej się do długotrwałego przechowywania, środków czystości itd.

W ramach Akcji nie ma możliwości zbierania jakichkolwiek środków finansowych. Hasło Akcji: Dar serca za dar serca! Organizatorzy planują przeprowadzać zbiórkę w sklepach - 30 listopada i 1 grudnia oraz 14 i 15 grudnia (w czwartki i piątki od 12 do 15).

Zbiórki odbędą się w 4 sklepach PSS Społem: sklep numer 1 (Justyna, ulica Poniatowskiego 26a), sklep numer 18 (Lux ulica Okulickiego 11), sklep numer 38 (ulica Siedlanowskiego 5), sklep numer 45 (Jubilat, ulica Ofiar Katynia 37).

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 27 listopada 2017 r. godz. 11:44
~mieszkanka stw
ja też miałam bardzo ciężki czas, redukcja miejsc pracy, odrodziłam się jak Fenix z popiołów, dzisiaj mam dobrą pracę i pieniądze ale nie zapomnę "opiekunki" z mopsu, która nasyłała mi do domu policję jak do jakiejś patoli, założyła mojej córeczce błękitną kartę bo wredna matka nie zarabiała i nagle spadł jej poziom życia, pamiętam to upokorzenie jak prosiłam o pomoc a pańcie z mops jak sam Pan Bóg, wedle uważania, nie wierzę, że pomoc dociera tam gdzie jest najbardziej potrzebna, jest tak jak ktoś wcześniej napisał, że patola dostaje i ma na wódę, papierosy a niejeden starszy człowiek przymiera głodem
+0-0
Poniedziałek, 27 listopada 2017 r. godz. 10:06
~senior
Co to za Hasło ?? Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę ?? Czy są w naszym mieście Bezdomne Dzieci ???
+0-0
Niedziela, 26 listopada 2017 r. godz. 23:34
~*****
zgadzam się z opinią niektórych osób-ciągle pomagajmy biednym dzieciom, a to nie dzieci biedne, tylko wygodni rodzice, bo czekają na darmowe "wyprawki" zebrane w sklepach, a przecież ci biedni mają po 500+, bardzo często nie pracują, bo za 1000zł. "to szkoda buty zdzierać', maja pomoc opieki społecznej i żyją o wiele lepiej niż niejeden emeryt czy rencista, którzy nie wyciągają ręki aby im coś dać. Dlatego popieram Julkę, że może w tym roku zadbać o tych schorowanych, spracowanych ludzi, o których opieka nie pamięta, bardzo często nie WIE, ŻE TAKICH mają na swoim terenie. ZRÓBMY DLA NICH ZBIÓRKĘ - ONI JUŻ KAWY NIE PIJĄ, PAPIEROSÓW NIE PALĄ, więc Im wystarczą podstawowe środki spożywcze, nie zabawki czy słodycze.
+0-0
Niedziela, 26 listopada 2017 r. godz. 15:10
~STALOWKA
Kiedys moja mama sie powaznie rozchorowala Musialem zrezygnowac z pracy na jakis czas zeby zaopiekowac sie mama Sama nie mogla do lekarza isc ani funkcjonowac. Poszedlem do Urzedu zeby mi dali zasilek jakis albo kase na te pare miesiecy do pol roku do czasu az mama nie stanie na nogi bo opiekuje sie mama a nie moge chodzic do pracy. Powiedzieli mi ze sie nie nalezy. Tyle lat placenia podatkow skladek i ci sie nie nalezy. Za to patologii sie wszystko nalezy. Szkoda gadac. Patologia dostaje kase i z tego zyje Co miesiac do reki i tak wiele lat. Znam taka rodzine Reta bo alkoholik zasilki ile sie da Zona renta Nigdy nie pracowala Teraz 500 plus Na kazde swieta paczki. Kozystaja ze wszystkiego i smieja sie z ludzi ktorzy na nich pracuja. Rozumiem ze trzeba pomagac ale sa jakies granice. Cwaniacy maja sie dobrze a ci co potrzebuja pomocy sa olewani. Czesto jest tak ze biedny czlowiek nie powie nawet ze jest mu zle Cwaniacy potrafia zabrac nawet takiemu biednemu bo dla bienego braknie. Polowa tych darow trafi wlasnie do rak takich cwaniakow.
+0-0
Niedziela, 26 listopada 2017 r. godz. 13:48
~Bardzo dziwna akcja
Proszę o definicje "Co to są biedne dzieci" - aktualną na 26 listopada 2017 roku. Dawanie darów i mówienie tym gestem - jesteś biedny!!! Nie rozumiem tego pojęcia! Chyba, że chodzi o biedę duchową, to są nie tylko dzieci. Ale to już inna sprawa.
+0-0
Niedziela, 26 listopada 2017 r. godz. 12:52
~wicek
Ja miałam 3 dzieci od nikogo nie dostałam nic nawet kartek na życie żaden Św. Mikołaj żadne wczasy zero. I tu jestem gdzie wszyscy.Na koniec nie pracowałam bo żłobki były przepełnione. Dziś się każdemu należy no idą.
+0-0
Niedziela, 26 listopada 2017 r. godz. 12:49
~brew
Znam rodziny, gdzie dochód miesięczny to ok. 6000 przy trójce dzieci / w tym zapomogi i 500 plus/. Zona nie pracująca. Ciągły brak kasy. Ale na takie przyjemności jak ich- nie stać normalnie pracujących. Kasa przelewa się przez palce iwydatkowana jest bez planu.Trzeba było dać wędkę, a nie rybę...
+0-0
Niedziela, 26 listopada 2017 r. godz. 12:32
~podkarpatczyk
W Nisku osobiście znam taką rodzinę: rodzina zastępcza dla wnuka-szmal, 500 +, różne zasiłki, żywność z rozdzielnika. W rzeczywistości: wymiana samochodu, remont mieszkania, pizza do domu, w każdy piątek o 8, 00 firma sprzątająca robi porządki w mieszkaniu. Można żyć na koszt społeczeństwa
+0-0
Niedziela, 26 listopada 2017 r. godz. 12:13
~Julka
Bez sensu,mają 500+. Może pomóc starszym ludziom przeżyć zimę?
+0-0
Niedziela, 26 listopada 2017 r. godz. 12:04
~pytajnik
Po pierwsze to nic nie zmienia w sytuacji dzieci ubogich i zaniedbanych. Po drugie dlaczego tylko w tych sklepach( dyrektorka Dżoana też ponoć nawiała do kupowania tylko w tych sklepach, czyli "Społem"). Po trzecie należy pomagać z głową, czyli na przykład wziąć listy od dzieci z rodzin borykających się z trudnościami i namówić , żeby mieszkańcy przyszli po te listy i spełnili marzenia dzieci według swoich możliwości.Ale to wymaga większego wysiłku organizacyjnego.
+0-0
Niedziela, 26 listopada 2017 r. godz. 11:57
~ja
Rodziny wielodzietne są w dużo lepszej sytuacji materialnej, niż uczciwie pracujący. Ale przyzwyczaili się do roszczeniowego stylu życia. Zawsze mało, zawsze daj. Toż to szok.
+0-0
Niedziela, 26 listopada 2017 r. godz. 11:15
~Witek
Tak samo uważam. Ta akcja straciła sens . Wole dać na Owsiaka. Sprzęt medyczny jest cenniejszy niż czekoladki czy maskotki.
+0-0
Niedziela, 26 listopada 2017 r. godz. 11:08
~500
A co z 500+, jeszcze im brakuje?
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.