Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 25 września 2018 r. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
 Wiadomości lokalne
» Najnowsze poezje Aleksandry Knap
» W Turbi spłonęły dwie stodoły
» WD-855: zasłabł za kierownicą i wjechał w barierę energochłonną. 2 osoby ranne
» Wichura nad powiatem stalowowolskim. Powalone drzewa, zerwane linie energetyczne
» Weekend za pół ceny w Muzeum
» Piraci na motocyklach. Jak walczy z nimi policja?
» Grand Prix Relacji Teatralnych dla Teatru The M.A.S.K. z Bielska Podlaskiego
» DK77: wypadek w Agatówce. Trzy auta najechały na siebie
» W Stalowej Woli zmierzą się w turnieju brydżowym
» Park linowy otwarty. Niebawem jego rozbudowa
» Zjeżdżał z Górki Rozwadowskiej rowerem. Wpadł do zaparkowanego taxi. Miał 2,5 promila
» DK77: Pożar renault na Energetyków
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Popiełuszko - Teatr Dramatyczny w Białymstoku
» "Dookoła Bałtyku" - spotkanie z podróżnikiem Tomaszem Kudasikiem
» Zbudowaliśmy to miasto
» Świat Zmysłów - wystawa interaktywna
» Napisz reportaż o Stalowej Woli i wygraj 2 tysiące złotych
» Wspomnienia ze sportowych kronik
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Otwarcie parku linowego w Stalowej Woli
»Otwarcie parku linowego w Stalowej Woli
»Minister kultury Piotr Gliński w Stalowej Woli
»Otwarcie wodnego placu zabaw
»XXXV Piesza Pielgrzymka Stalowa Wola - Jasna Góra
»VII Rajd Honoru
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Wtorek, 14 listopada 2017 r. godz. 23:12     /Magdalena Rodecka/
Rodzice oburzeni. Dyrektor nie powinien afiszować swoich poglądów

Dyrektor PSP nr 11 na FB widnieje jako Asia Dżoana. Post użytkownika o nazwie Marsz Niepodległości opublikowano 11 listopada o godzinie 23:10 na serwisie społecznościowym Facebook.
Dyrektor PSP nr 11 na FB widnieje jako "Asia Dżoana". Post użytkownika o nazwie "Marsz Niepodległości" opublikowano 11 listopada o godzinie 23:10 na serwisie społecznościowym Facebook.
Na ile może pozwolić sobie dyrektor szkoły? Czy wypada mu wyrażać swoje zdanie w mediach społecznościowych i do jakiego momentu jego poglądy są jego prywatną sprawą? Dziś w tej kwestii rozdzwoniły się w redakcji Stalowka.NET telefony, po tym jak dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Stalowej Woli, Joanna Niwierska, udostępniła post zachęcający do wstąpienia w szeregi Obozu Narodowo - Radykalnego.

Dyrektor PSP nr 11 na FB widnieje jako "Asia Dżoana". Post użytkownika o nazwie "Marsz Niepodległości" opublikowano 11 listopada o godzinie 23:10 na serwisie społecznościowym Facebook. Nawołuje on w swej treści do wstąpienia do organizacji pod nazwą Obóz Narodowo - Radykalny. "ONR Walczy! ONR Czuwa! ONR WIELKĄ POLSKĘ WYKUWA!" - czytamy pod fotografią przedstawiającą młodą kobietę, która ma zasłoniętą twarz białą chustą z symbolem Polski Walczącej.

ONR to polska nacjonalistyczna organizacja działająca od 2012 roku jako stowarzyszenie. Swoją działalność realizuje przez organizowanie wystąpień publicznych, działalność ideowo - wychowawczą, wydawniczą, charytatywną oraz przez współpracę z innymi organizacjami narodowymi. Organizacja jest oskarżana o propagowanie ideologii totalitarnych jak faszyzm i i nazizm, korzystając przy tym z międzynarodowego rasistowskiego symbolu krzyża celtyckiego oraz tzw. salutu rzymskiego.

- Jako rodzic nie życzę sobie aby dyrektor szkoły angażowała się w jakąkolwiek działalność polityczną; - Mój syn zapytał się mnie czy może wstąpić do ONR-u. Początkowo zapytałam co to jest?; - Zamierzamy zgłosić tę sprawę do kuratorium; - Nagonka na dyrektor, która pewnej grupie osób od początku nie pasowała; - Dobrze, że kobieta ma swoje zdanie - takie i inne opinie docierały dziś do naszej redakcji.

"Dwóję" dyrektor Niwierskiej wystawił na jej profilu Modest Ruciński, aktor ze Stalowej Woli z tytułem "Ambasadora": Przeglądając Pani profil widzę wiele postów o treści patriotycznej i chrześcijańskiej. To godne szacunku. Nie mogę jednak zrozumieć, że jednocześnie nawołuje Pani do wstąpienia do ONR, organizacji faszyzującej i skrajnie nacjonalistycznej (oto fragment jego wypowiedzi). Na odpowiedź "Asi Dżoany" nie musiał długo czekać: ONR nie jest organizacją związaną z faszyzmem. Owszem głoszą miłość do Ojczyzny i nacjonalizm w zdrowym wydaniu. Obserwuję ONR już od dłuższego czasu i nie widzę w tej organizacji nic złego.

Poprosiliśmy o komentarz radnego miejskiego Marcina Siembidę, związanego z ONR-em i Ruchem Narodowym. Nasz rozmówca uważa, że jeżeli ktoś piastuje funkcje publiczne, zwłaszcza jeżeli jest to dyrektor szkoły, powinien on błyszczeć nieskazitelnym, kryształowym podejściem, nie powinien on opowiadać się "ani po lewej ani po prawej stronie" bo ta praca jest swoistą służbą. Na pewno nie powinien się afiszować z tak radykalnymi poglądami. - Dyrektor jest przede wszystkim dyrektorem. Natomiast ONR wychowuje młodzież w duchu patriotycznym w oparciu o spuściznę Mosdorfa, Dmowskiego. Dziś ta młodzież nie koncentruje się na działalności jaka miała miejsce przed wojną. Obecnie włączają się w wiele akcji charytatywnych jak na przykład pomoc Kresowiakom, sprzątają polskie groby na Ukrainie. To jest wolontariat za zero złotych, z czystego powołania - twierdzi Marcin Siembida.

Pod postem dyrektor PSP nr 11 rozgorzała dyskusja. Jednak po zainteresowaniu mediów został usunięty. Nam niestety mimo prób nie udało się skontaktować z dyrektor szkoły.

DYREKTOR SZKOŁY: OŚWIADCZAM, ŻE NIE NALEŻĘ DO ONR

Dyrektor PSP nr 11 Joanna Niwierska skierowała do naszej redakcji oświadczenie. Poniżej publikujemy jego treść:

Oświadczam, że nie należę do ONR. Nigdy nie zachęcałam uczniów, rodziców czy nauczycieli, aby zapisywali się do tej organizacji. Post został opublikowany na koncie niepowiązanym z moim
nazwiskiem, ani funkcją, więc autorytet Szkoły nie posłużył do promowania tej treści. Nigdy nie wysyłam żadnych innych treści na temat Marszu Niepodległości przez pocztę prywatną lub służbową do rodziców oraz pracowników Szkoły. Dodatkowo oświadczam, że jako dyrektor i osoba prywatna odrzucam wszelkie poglądy rasistowskie. W mojej pracy skupiam się na utrwalaniu postaw patriotycznych, 
a w życiu osobistym kieruję się społecznym nauczaniem Kościoła, które jednoznacznie potępia dyskryminację ze względu na pochodzenie etniczne, rasowe i religijne.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 28 listopada 2017 r. godz. 21:54
~HEN
hej. czy ta blondyna na zdjeciu to pani dyrektor....
+0-0
Sobota, 25 listopada 2017 r. godz. 08:12
~rodzic
Na spotkaniu rodziców 23 listopada przewodniczący Rady Rodziców odczytał oświadczenie dyrektor, że nikogo nie zmuszała do wstąpienia do harcerstwa, ani nie namawiała do robienia zakupów w Społem.
+0-0
Czwartek, 23 listopada 2017 r. godz. 21:30
~Neta
Powodzenia i wytrwałości dla Pani Dyrektor!
+0-0
Wtorek, 21 listopada 2017 r. godz. 00:52
~ka-mi
Czy pierwsza osoba na tym forum (Wtorek, 14 listopada, 23:26) podpisujaca sie "wessel" wziela swoj pseudonim od znanego niemieckiego nazisty (SA), ktory nazywal sie Horst Ludwig Wessel?
+0-0
Piątek, 17 listopada 2017 r. godz. 18:51
~rodzic
Do Violi. To czemu zlikwidowała profil. Dlaczego ucieka przed dziennikarzami i nie przekonuje, że ma rację. Dlaczego wcisnęła się do szkoły do której nikt jej nie chciał. Nie chcieli jej rodzice i nauczyciele tej szkoły.
+0-0
Piątek, 17 listopada 2017 r. godz. 17:28
~Viola
Pani dyrektor ma rację. Nie używa własnych nazwisk ani funkcji do promocji. Po temacie. Mądry człowiek ma swoje zdanie/ opinie i poglądy których się nie wstydzi. Z przykrością stwierdzam, że nie jeden z tych zbulwersowanych rodziców umieszczał w sieci zdecydowanie bardziej godne wstydu czy zażenowania treści.
+0-0
Piątek, 17 listopada 2017 r. godz. 13:25
~do@Lucjusz
Lucjusz, mylisz się naród wie co dobre dla niego, napewno nie są to lewackie poglądy
+0-0
Piątek, 17 listopada 2017 r. godz. 12:27
~obiektywny
Ludziki, stało się co się stało, najgorsze, że pośrednio współuczestniczą w tym dzieci i młodzież. Co dalej. powinno zadecydować szkolne środowisko tzn. nauczyciele i rodzice, a Pan prezydent tą decyzję uszanować i nie wtrącać się. Taki zamęt w szkole niczego dobrego nie wnosi dla nikogo.
+0-0
Piątek, 17 listopada 2017 r. godz. 12:15
~xyz
O jak szybko artykuł spada za dwa dni nie będzie można go znaleźć. Czy to że jest takie zainteresowanie tematem nie powinno spowodować żeby był wyżej.
+0-0
Piątek, 17 listopada 2017 r. godz. 09:36
~Konkwista88
Bravo Pani Joanno ! Wstyd mi za tego ,,Modesta,, kto to k... jest ?
+0-0
Piątek, 17 listopada 2017 r. godz. 09:19
~Tylson
Byłem kiedyś ma imprezie onr-u. Znajoma przez jakis czas należała, jeżeli ktoś mówi mi że to organizacja patriotyczna nie związana z faszyzmem to jest to śmieszne. Ci ludzie wielcy patrioci skandowali heil Hitler. Żydzi do gazu. Ale jak to sami mówią My nie hajlujemy my salutujemy. Czy taki przykład mają brać moje dzieci?
+0-0
Piątek, 17 listopada 2017 r. godz. 08:59
~uczeń PSP 11
Dżoana jak masz odrobinę HONORU odejdź ze szkoły bo jest nam wstyd, że jesteś naszym dyrektorem.
+0-0
Piątek, 17 listopada 2017 r. godz. 05:59
~Balbina
Albina.Dzisiaj nie rozumieja nie tlumacz jednostkom dyspozycyjnym.Skoro władza im robi taką krzywdę wielką niech sie zrzekną 500+,kolejno niech zaczną dzieciom wpajać tradycje jakies a nie hodować je i traktowac jak zwierzatko domowe.Kiedyś nauczyciel przywalił linijką po łapach i był spokój.Teraz dziecko jest niewinne ono jest świętością a rusz takiego glomba .Zaraz rodzice przyleca i moje dziecko grzeczne takie a nauczyciel beee.Dali wam galerię ,sklepy.Ja ze swoim jezdze do lasu i na wycieczki a wy po galeriach uczycie dzieci czego???Kochac zakupy chyba i braku szacunku do pieniądza.Będziecie płakać ......
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 21:54
~Albina
Czytam I tylko widzę że Szkoła ma uczyć tolerancji itp. A ja się pytam gdzie są rodzice i ich obowiazki?? To rodzice mają wychowywać A nie szkoła! !!! Szkoła pełni funkcję wspomagająca!!!
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 21:40
~HEN
HEJ ĆWOKI, PANI DYREKTOR WAM PRZESZKADZA BO JEST JEDNĄ Z NIEWIELU OSÓB BRONIĄCA SYMBOLI I CHARAKTERU PANSTW NARODOWYCH.WIELKI SZACUN DLA PANI ASI. MYSLE JAKBY PANI DYREKTOR NAMAWIAŁA DO WSTAPIENIA DO BANDEROWCÓW,UPA, SS GALIZZIAN LUB NAKAZALA NA LEKCJACH UCZYC DZIECI W WIEKU 5-7 LAT A NAWET STARSZYCH ZAKŁADAC GUME NA PENISA ITP. POCZYTAJCIE SZWECJA,ANGLIA ITD. MYSLE ZE BY PANI AWANSOWAŁA .TO CO PANI POKAZAŁA ZASŁUGUJE NA WIELKKIE SLOWA .TACY JAK PANI W LATACH 30 TYCH KONCZYLI NP. W KATYNIU. A KOMU TAK BARDZO TO PRZESZKADZA.....A PARCHOM.
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 16:41
~dobra rada
pocalujta w gniazdo wujta to oferta dla lewakow papug I elyt z warszawy
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 16:22
~nigdy więcej nienawiści
kkk też nie był organizacją rasistowską. Oni po prostu dbali o własne interesy? Ciekaw jestem co by zrobiła pani dyrektor jakby do jej szkoły zapisano dziecko emigranta z Syrii lub Ukrainy?
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 16:11
~Slowo
Podpis na zdjeciu" dolacz do nas".Pani ubrana w bluzke z napisem ONR i ich symbolem. A w komentarzu dla mediow mowi"niemam nic z tym wspolnego","nie namawiam do wstapienia w szeregi". To ja sie pytam co to jest?? I Pan Prezydent.nie pochwala zachowania.ale nie usunie kolezanki ze stanowiska bo nie wypada.chore miasto chorzy ludzie. RODZICE NIE DAJCIE SIE.!! W WASZYCH REKACH LOS WASZYCH DZIECI.
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 16:02
~oświatowiec
Wyjątki z prawa oświatowego Karty Nauczyciela Art. 6. Nauczyciel obowiązany jest: 4) kształcić i wychowywać młodzież w umiłowaniu Ojczyzny, w poszanowaniu Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, w atmosferze wolności sumienia i szacunku dla każdego człowieka; 5) dbać o kształtowanie u uczniów postaw moralnych i obywatelskich zgodnie z ideą demokracji, pokoju i przyjaźni między ludźmi różnych narodów, ras i światopoglądów. Art. 9. 1.  Stanowisko nauczyciela może zajmować osoba, która: 2) przestrzega podstawowych zasad moralnych; Więc to nie jest Dżoany sprawa prywatna.
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 15:31
~Rty
Żałosne skomlenie o prestiżu... Bóg honor i ojczyzna to nie prestiz? A co tęcza homozwiazki i ciapaki? Lewusie bredzisz cos bez zadnych argumentow. Typowe skomlenie peowcow. Porzadku nigdy nie bylo . mam tam dzieci i 6 lat i nigdy nie bylo lepiej. Jest dentysta i bezpieczenstwo dzieci. Tamtej sie nic nie ghcialo od lat a ze reszta nauczycieli sie przyzwyczaila do trgo bajzlu to teraz ciezko dupy ruszyc.
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 14:26
~Ania
Kwik trolli Pisowskich. Pewnie jest ich dwuch albo jeden
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 13:58
~Zofia
Prawicowcy dostali szaleju,jak mozna tykac nauczycielkę,która popiera ONR!Dlaczego zlikwidowała swoje konto na fb, dlaczego ukrywała sie pod pseudonimem?Była pod psedonimem bardzo aktywna!To jest pedagog?niech bedzie działaczką pisowską,a nie będzie wpajać dzieciom nienawiść!Wielka patriotka pierze mózgi malolatom!
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 13:22
~Zofia
Do "Baltazar Gąbka".wolę lewaka niz zakłamanego,obludnego hipokryte prawicowca!Przykładem są ludzie w pisie,którzy u siebie nie widzą komunisty Piotrowicza i wielu innych kapusi!Ludzie chodzą do kościoła,bo tak wypada,bo co powiedza sąsiedzi,a po niedzieli żrą się po sąsiedzku,donoszą.Polska w czołówce donosicielstwa i pozwów sądowych!A przecież w Polsce jest ok .90 procent katolików?!
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 12:38
~Mama
ale ściema, jak można tak kłamać w oświadczeniu!!! Pani Prezydencie na bruk z taka dyrektorka!
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 10:29
~Bławat
@Halloween- ,,buc'' wyraził skrót myślowy; Helo, win mam dosyć, podaj coś mocniejszego.
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 10:23
~Bławat
@matka- podaj konkretne przykłady nagannego zachowania, to je być może potępimy. Fotka z marszu to tylko pretekst? Ogólnie lanie wody bez konkretnych zarzutów i podstawą potępienia, udział w marszu, to za mało. Może gdyby się przeszła po mieście z czarną teczuszką made in Pensylwania, odzyskała by odrobinę szacunku? No i jeszcze; jak może zakonnik do szkoły przychodzić? To nie uwiera?
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 09:36
~Halowen haha
do rodzic: bucu a co to jest Helowen hahahah
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 09:33
~rodzic
Przykład idzie z góry, zgnilizna na górze w wydziale od oświaty, to co się dziwić . Od przewałek na konkursie się zaczęło.
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 09:28
~matka
W którym miejscu nauka kościoła popiera nepotyzm, nieuczciwość brak szacunku do ludzi.Przez dwa miesiące zniszczyłaś w tej szkole to co zbudowali Twoi poprzednicy. Czemu nie słuchasz rady pedagogicznej. Tych co im na dobru szkole zależy. Tacy ludzie jak ty niszczą kościół katolicki co dla nas wierzących jest szczególnie bolesne.
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 09:11
~JAAAAAAAAAA
MAKSYMA PANI DYREKTOR BOG HONOR OJCZYZNA TO HONOROWO BY PANI MOGLA BY ZREZYGNOWAC ZE STANOWISKA A NAGANIACZE TO PEWNIE WAM SIE KLAWIATURY PALA ZEBY CHWALIC PANIA DYREKTOR ALE NIE WIECIE CO SIE W SZKOLE DZIEJE TO NIE CHODZI O MALOWANIE CORECZEK CZY INNE SZKOLA MIALA PRESTIZ I SZACUNEK PROSZE NIE PISAC ZE OD WRZESNIA PORZADEK BO ZAWSZE W SZOKLE BYŁ PORZADEK
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 08:43
~ANdrzej
A co na to nasz Prezydent?. Akceptuje takie zachowanie Pani dyrektor szkoły nr 11. Jeżeli nic z tym nie zrobi to znaczy, że jest mu to obojętne!!! Tak czy tak, afera jest duuuża. Takie zachowanie nie przystoi dyrektor szkoły. Jest bardzo nieprofesjonalne, prostackie i lizusowate. Nie zgadzam się na takie traktowanie mojego dziecka w szkole.
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 08:39
~Wer
Xyz. Nie podoba sie ze jest porzadek i dyscyplina. Co corunia nie moze sie malowac jak lafirynda?
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 08:24
~xyz
Po wczorajszej wywiadówce i nowych wytycznych pani dyrektor coraz bardziej się skłaniam do przepisania dziecka do innej szkoły. W głowie się nie mieści to co Pani teraz wymyśla. Z jednej z lepszych szkół 11 zaczyna schodzić na dno.
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 08:00
~rodzic
popieram wypowiedź Zdenka!!!!!!!!!!
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 06:28
~Krzysztof Dobrowolski
Osobiście zjawię się w tym tygodniu w szkole i podziękuję Pani dyrektor za niezłomną patriotyczną postawę...
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 06:07
~Bonn
To nie rodzice oburzeni, to grubymi nićmi szyty na siłę wydumany skandal...
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 05:49
~jan
... @Hańba .... no to spójrz jak ,,wykuwa" pozycję Polski pan Waszczykowski, żadnych sojuszników, nie jesteśmy w stanie jako kraj zbudować jakiejś koalicji w ramach UE by dbać o własne interesy czy sprawy regionu, zadawanie się z Polską jest miarą obciachu, a Orban na którego tak Kaczyński liczy też waży słowa i już raz pokazał że dla rządu Szydło nie będzie robił z siebie błazna A swą wiedzę historyczną poszerz również o rządy Bieruta i Gomułki, prędzej zrozumiesz ,,mechanizmy" dobrej zmiany.
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 05:04
~jan
....@ambasador... a skąd masz wiedzieć kto to jest, ty znasz tylko tych co występują w rozmowach nie dokończonych albo występują w farsie smoleńskiej.
+0-0
Czwartek, 16 listopada 2017 r. godz. 00:14
~też rodzic
to może jeszcze postulujcie żeby ramadan wprowadzić.. bo zła dyrektorka nie wprowadziła.. i koniecznie żeby krzyże podejmowała... i żadnych akademii nie robiła bo to rasizm i faszyzm w wielkim wydaniu...
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 23:51
~Hańba
@Stefan. Wielkość wykuwa się też polityką międzynarodową, dyplomacją, kapitałem narodowym, żeby nam Włosi czy Niemcy nagle fabryki do siebie nie zabrali bo u nich bezrobocie. Nie sra się też do własnego gniazda ,jak dzisiaj zrobili europarlamentarzysci PO. Targowica 2. Hańba...
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 23:29
~ambasador
Modest... kto to jest... co to za "ambasador" ciekawe co takiego ambasaduje???!!
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 22:33
~rodzic
A gdzie była dziś pani dyrektor podczas spotkania z rodzicami? Obawiała się rozmowy a może nowy profil na fb zakładał? Dyrektorka manipuluje dziećmi : zmusza do harcerstwa( nie będzie wz zachowania), obowiązkowe miesięcznice historyczne ,na których spiewa się "My chcemy Boga"( a co zdziećmi, które są niewierzące i muszą w tym uczestniczyć, ich rodzice też płacą podatki i mają prawo do tej szkoły), zakupy według nakazu dyrektor można robić tylko w Społem, a Andrzejki mogą być organizowane tylko bez wróżb, no i w szkole nie wolno nawet mówić o Helowin. No i jeszcze zatrudnianie ludzi bez wiedzy metodycznej ważniejsze poglądy.Ideologia w szkole jest zakazana!! Czy ktoś tam pomyślał o dzieciach innego wyznania lub z rodzin mieszanych( a są w tej szkole) Brawo pani dyrektor dobro dziecka najważniejsze a może jednak ważniejsza pani kariera?
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 22:32
~Taki jeden
Mijaja tysiaclecia i Polak jak byl , tak i jest glupi.Durne spoleczenstwo wybiera lub akceptuje durnych zarzadcow narodu. Pytanie do wszystkich patriotycznych bufonow : macie wszystkie guziki przy plaszczu? Byc moze juz za niedlugo ,ruski i niemiec ponownie przyjda aby utemperowac oszolomow znad Wisly.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 22:30
~nina
Ma poparcie prezydenta to jego koleżanka. Musi być dyrektorem. WSTYD Tylko protest może pomóc.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 22:24
~Zdenek
Zorientowany rodzicu - gdy ja chodziłem do szkoły, to to co przytoczyłeś, to było oczywiste! Nikt w czasie lekcji nie wychodził do kibla, bo ma na to przerwę. Jak ktoś miał problemy natury gastro, to szedł do higienistki. Apele były codziennością. Owszem dzieci się nudziły i nie popieram, ale były one metodą na dyscyplinę. A co masz dziś? Może jesteś oburzony/a, że nie pozwala się dzieciom w czasie lekcji korzystać z i-phone-ów? To może jednak ty masz problem? Może w ogóle, to nauczyciele powinni się słuchać dzieci i ich roszczeniowych rodziców? To by była szkoła! Za moich czasów nie było żadnych dys-cośtam. Tylko jak ktoś zrobił 3 ortografy w dyktandzie, to stary w domu spuścił łomot, wzięło się słownik (dziś wystarczy google, czy wikipedia) i do roboty, żeby następnym razem nie było łomotu, a przy okazji coś w główce zostało. A teraz dziecku się nie che, to lekarz wystawi jakąś dys-pierdołę i nauczyciel bezradny! A dziecko debil. Potem wyrośnie na te 27 lat i albo skoczy z 10-tego piętra albo weźmie nóż i będzie dźgać niewinnych ludzi, bo mu się w życiu nie układa. I proszę nie piszcie mi, że miałem trudne dzieciństwo, bo przynajmniej zawdzięczam jemu charakter i to, że nie muszę myć dup na zachodzie (jak tu ktoś napisał), tylko stać mnie na to, żeby zatrudnić młodą Ukrainkę, żeby myła mi. Jednak wolę sam, bo potrafię! A te lewaki na zachodzie nawet tego nie potrafią, bo im mama do 50-tki myła. Amen
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 22:23
~Tryb awaryjny
Śmieszne te kłótnie. Ciekawe co Modest robi?
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 22:14
~Stefan
Cóż, w ten sposób PiS wykuwa swój elektorat, nowoczesne hitlerjugend na miarę chorego, zaściankowego, nacjonalistycznego narodu, gdzieś na zadupiu Europy. Narodu który jednak uroil sobie w głowie jakieś bzdury o domniemanej wielkości. Wielkość wykuwa sie codzienna praca, uczciwością, doskonaleniem zawodowym, a nie zamykanieniem sie w ramach grup plemiennych, wyznających zasadę, ze kto nie z nami ten przeciwko nam. Nauczcie sie współżyć z innymi społecznościami, a nie doszukujcie sie wszędzie wrogów. Juz nawet kościół powszechny nie chce mieć z wami nic wspólnego.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 22:01
~Dd
Te same osoby wielokrotnie wpisuja się w obronie dyrektorki. Jest to najprawdopodobniej jedną lub dwie osoby. Czas wpisow prawie ten sam. No cóż szkoła, szkoła a dzieci trzeba samemu w domu uświadomić jak odróżnić pajacow " pseudo patriotów " od normalnych ludzi. Potwierdzam wypowiedź osoby piszącej o apelach, strojach itd. Sam otrzymałem mail z zaproszeniem na spotkanie z prezydentem od pani dyrektor. To jest zalosne. W czasach komuny nie było takich lizusow.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 21:58
~Bławat
@Rodzic- wytaczasz ciężkie działa, uważaj żeby nie eksplodowały. To cios poniżej pasa.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 21:51
~kika
Do tej szkoły chodzą dzieci, których rodzice mają różne poglądy polityczne, religijne.W programach nauczania i wychowania wyraźnie są zapisane wartości, które mają być przekazywane uczniom, a wśród nich m.in tolerancja, szacunek dla innych.Czy pani dyrektor tona pewno gwarantuje?Czy nauczycielka historii , która też się w tej sprawie wypowiedziała, gwarantuje obiektywizm w nauczaniu historii i propagowanie tolerancji? Czy grozi dzieciom w tej szkole ideologizacja i indoktrynacja w duchu wartości, które niewiele mają wspólnego z tolerancją?Na te pytania odpowiedzieć muszą sobie rodzice. A przede wszystkim na pytanie w gruncie rzeczy o to, jakim człowiekiem ma być w przyszłości ich dziecko-otwartym, tolerancyjnym, przyjaźnie nastawionym do innych, odnoszącym się z szacunkiem do ludzi o innych poglądach, innym kolorze skóry,niepełnosprawnych intelektualnie czy fizycznie,chorych i starych; czy człowiekiem z zaciśniętymi ustami, nienawidzących wszystkiego co inne i odmienne, "wytresowanym" na modłę czyjegoś wyobrażenia o patriotyzmie?
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 21:16
~Zorientowany Rodzic
A co powiecie na to, że dyrektorka Dżoana zakazała dzieciom wychodzenia do toalety w czasie lekcji. A co powiecie na to, że kazała karać uwagami dzieci za brak eleganckiego stroju, na comiesięcznych apelach. A co powiecie na to, że dzieciom co miesiąc przepadają godziny lekcyjne na apele, które nic nie wnoszą, uczniowie się nudzą, a przecież powinno się ich aktywizować w inny, lepszy i ciekawszy sposób. Przykładów można mnożyć.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 21:03
~Bławat
@Nadia- napisałem wyluzuj ze wstydem, a Ty od razu kadry z MjakMiłość budujesz. Plotkara z Ciebie i jeśli myślisz, tak jak piszesz, że myślisz, to myślenie nie jest Twoją mocną stroną. Ja staram się pisać o faktach, a Ty opisując mnie, fantazjujesz. Jest faktem, że przez tą nagonkę, Pani dyrektor stała się sławna i wstyd się wstydzić za jej postawę.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 20:59
~Kantaress
Znowu pod górkę Pani Dyrektor...ciężko w tym czasie być patriotą, wielkie BRAWOi w końcu właściwa osoba na właściwym miejscu!
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 20:33
~Włochaty
Ten chory patriotyzm doprowadzi Was do wojny
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 20:27
~Bodek
Nie ma apolitycznych dyrektorów szkół. To rodzice mogliby już wiedzieć.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 20:08
~Anita
No w końcu prawdziwy wychowawca i dyrektor.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 19:43
~statystycznykowalski
POPIERAM PANIĄ DYREKTOR!
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 19:31
~qwerty
Jacy rodzice. Lewacka swołocz chyba. Pederaści won od naszych dzieci.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 19:10
~jacenty
Jakie lewactwo to tym wstrętnym lewakom na zachodzie wasze córki lub żony myją dupy starym ludziom wasze dzieci czy bliscy u tych wstretnych lewaków robią za cieciów po dwanaście godzin a tak ich nie cierpicie.Buractwo musicie sie obudzić bo zawsze będziecie ludzmi drugiej kategorii
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 19:01
~jacenty
Oj tam oj tam nic sie nie stalo zreszta to musiała być prowokacja
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 18:53
~rurax
Ty "Zdziśka", raczej Zdzisiek jesteś tak samo mądry jak twój komentarz. Szkoda każdego słowa.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 18:51
~Gromosław
Baltazar, jak mogłeś się nazwać Baltazar! To imię znane jest w Polsce dopiero od XIII wieku!!! A ty o Wielkiej Lechii marudzisz. Był już Lech, zatem gdybyś dał sobie Lech II jako nick byłbyś wiarygodny a tak to sprzeniewierzasz tradycję. O innych kontekstach nie wspomnę.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 18:32
~Ozjasz szechter
Jak tak czytam te wasze nienawistne, ksenofobiczne komentarze to muszę przyznać rację dnkowi, polskość to nienormalność. Wam mentalnie bliżej do Korei północnej i Białorusi niż do cywilizowanej Europy.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 18:31
~Zdziśka
Należało by zlikwidować Narodowy Bank Polski, ponieważ kojarzy się z faszyzmem, gdyż zawiera to kfu słowo "narodowy", a do tego jeszcze "polski" a nie unioeuropejski! Idąc dalej zlikwidujmy Narodowy Fundusz Zdrowia, bo też faszystowski. Nie dlatego, że wadliwy, czy szkodliwy, ale w swojej nazwie zawiera to faszystowskie słowo. Flagę Narodową też zlikwidujmy, przecież mamy tą zastępczą, granatową z gwiazdkami. Uważam, że nie tylko Sobieski, ale nawet Mieszko I w grobach się przewracają jak widzą to upodlone społeczeństwo. Wszystko co "Narodowe", to faszystowskie? A jeszcze zapomniałem o Nationale Nederlanden. Przecież to ewidentnie faszyści z Holandii! Zlikwidować!
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 18:27
~Lucjusz
a PiS mimo to 50% poparcia. chory naród.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 18:25
~jabar
kto oburzony, lewactwo a nie rodzice
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 17:56
~Bezimienny
Do Bławat - zakochany jestes w Dżjoanna ? Bo podobno z miłości człowiek nie mysli . No chyba ze Dżjoanna to Bławat ? A Nadia ma na nazwisko Jeziorska - Słowik, skoro tak plujesz jadem Mysle ze pracujesz UM , szkoła lub starostwo
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 17:31
~Baltazar Gabka
Widać ,iż społeczństwu tego miasta bliżej do lewactwa.Jak napisał ktoś niżej.Promują w tv głupote .Więcej TVN ogladajcie.Idąc tym tropem ,który wy przedstawiacie.Ogoliłem sie na łyso bo mi wygodniej pod czapką,ubieram dres bo trenuję sport .W pierwszej opcji jestem nacjonalistą bo jeazcze lubie glany w drugiej tępym dresem.Stalowa to w wiekszości zlepek pseudo madrych wieśniakow co najdalej wyjechali po kielbase do Sandomierza albo na lody w lecie.Kibicujcie lewakom,klaskajcie i bijcie brawo zboczeńcom i kibicujcie glupim lewackim pomysłom.Pamiętajcie jednak.Szwecja,Norwegia,Anglia co tam sie dzieje???Dwa za kraj kto pojdIe walczyć jaki pierwszy wy ,ktorzy wyzywacie patriotów od nazistów itd?Czy Ci ,ktorzy maja patriotyzm zakorzeniony???Wstydzcie sie !!!Pocztajcie o wielkiej Lechii ,kim jestescie bo z tego co tu piszecie to chyba ukraińcami butnymi kochajacego bandere i siejecie ferment.Pojedzie na marsz źle to co ma Tvn ogladać???Trudne sprawy???myślcie bo bd po nas .Patriotyzm to nic złego tylko miłość do kraju ojczyzny znacie wy historie???wake up morons.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 16:25
~??
Wracają stare dobre czasy: wymuszanie przyprowadzenia 15 uczniów z klasy na ognisko patriotyczne, teraz to. Jednak osoby, które by nie dostały nigdy uczciwie stanowiska jak się dorwą do stołka przez przypadek to nie wiedzą jak się przypodobać i odwdzięczyć.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 15:50
~DexM
W dzisiejszych czasach normalność to zbrodnia a zboczeń obłęd miarą jest prawego bytu. Żeby za treści patriotyczne byc ściganym to chyba cos tu nie gra? Lewactwo jest promowane i na siłe, robi sie ludziom jubel w mózgu. Jakby p.Niwierska napisała cos o gender czy jakimś innym lewackim barachło to by sie zapewne posypały oklaski. Chore czasy. Ktos celowo sieje zamęt i akurat znalazla sie Ona na celowniku. Zainteresujcie się czym się kończy odcinanie młodzieży od patriotycznych wartości. Zobaczcie co sie dzieje np. Szwecji. Podobnie jak w tej sytuacji, za promowanie patriotyzmu można mięć spore problemy. Wierze ze w tej sprawie zwycięży zdrowy rozsadek.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 15:40
~DexM
W dzisiejszych czasach normalność to zbrodnia a zboczeń obłęd miarą jest prawego bytu. Żeby za treści patriotyczne byc ściganym to chyba cos tu nie gra? Lewactwo jest promowane i na siłe, robi sie ludziom jubel w mózgu. Jakby p.Niwierska napisała cos o gender czy jakimś innym lewackim barachło to by sie zapewne posypały oklaski. Chore czasy. Ktos celowo sieje zamęt i akurat znalazla sie Ona na celowniku. Zainteresujcie się czym się kończy odcinanie młodzieży od patriotycznych wartości. Zobaczcie co sie dzieje np. Szwecji. Podobnie jak w tej sytuacji, za promowanie patriotyzmu można mięć spore problemy. Wierze ze w tej sprawie zwycięży zdrowy rozsadek.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 15:19
~sars
Sprawa kompletnie nieistotna rozdmuchana przez Wyborczą i koduj24, a dzisiaj pewnie materialik w TVN-ie. Żenua! Żeby we własnym kraju nie można było mieć poglądów polskich tylko jakieś nakazywane przez UE i Sorosowych kundelków!
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 15:13
~KROX
Czy Modest jest z siebie dumny?
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 15:11
~Dzoana
Do Marcin: bo były zdjęcia jej facjaty
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 14:57
~Marcin
Skąd wiadomo, że Asia Dżoana to dyrektor szkoły?
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 14:47
~allo
Kodowcy to tak jak z tym Kulsonem znów wam nie wyszło Pozostaje wam tylko upamiętnić miesięcznicą i pomnikiem tego męczennika z Wawy
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 14:40
~Kijwmrowisko
Czytam te komentarze i nie dziwi mnie, że w tym mieście tylko starzy ludzie, dopalacze i inne świry :)))
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 14:30
~PSY
W skrócie: Pani Dżoana (prywatna osoba) pokazała fotkę ONR a nieznany nikomu pan amaro stwierdził, że nie ładnie tak mówić bo przecież on sam jak i wszyscy w Stalowej Woli doskonale wiedzą, że Dżoana to w 100% nieoficjalny profil fb dyrektora szkoły. Tak, więc cytując klasyka można śmiało skomentować "…no to to jest kulson skandal!!!…" żywcem z tvn. Ludzie opamiętajcie się. Niedługo osoby publiczne będzą mogły wejść do Kościoła tylko w torbie na głowie bo nie przystoi za to innym wolno będzie udzielać się w orgii homo i będzie ok. Na zakończenie Pani Dżoano życzę dużo zdrowia, siły i wytrwałości w utrzymaniu zdrowych poglądów i w pracy oraz całkowitego braku lewactwa w Pani otoczeniu. Cieszę się, że Panią ujawnili, ponieważ już wiem gdzie moje dzieci będą się edukować. Do red. "nie idźcie tą drogą" pisząc takie szmatławce schodzicie na PSY.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 14:23
~Stw
Może i pani dyrektor ma prawo mieć swojej poglądy, jak każdy, ale takie poglądy nie świadczą o niej dobrze. Na pewno nie posłałabym dziecka do tej szkoły, wiedząc, że nie widzi ona zła, które propaguje ONR. Radykalnym, faszyzm, skrajne poglądy to nie są wartości jakie powinna popierać dyrektorka. Powinna być czysta jak szkło. Już nie będzie...
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 14:06
~Lasowiak
Popieram panią dyrektor lepiej się zapisać do onr, niż do kod lub obywateli RP ponieważ onr przedstawia jakieś wartości a nie Sodomę zboczeńców,degeneratów itp.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 13:55
~rex
I czytać powinno się tylko po polsku!
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 13:48
~Bławat
@@- zgadzam się z estel; jeśli płaci służbową kartą, nie może tego określać jako prywatne spotkanie. Chyba, że podda się dobrowolnie karze jako złodziej. @Madeja- taki cytat; ,,Wiemy natomiast, z badań amerykańskich, że odpowiedzialność za 30 do 40% czynów pedofilskich ponoszą homoseksualiści, choć w społeczeństwie jest ich 1 do 2%.'' Hajlujący zostali ukarani (choć nie było to hajlowanie a`la stadionowe z okrzykiem, na które społeczność międzynarodowa nie reaguje) i na tym marszu chyba takowych nie było. Tych, którzy nieśli zakazane transparenty, było poniżej 0,4%. To jest wygórowana liczba.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 13:45
~POPiS
Zadzrosc w oczy kole. Wszyscy madrzy ludzie popieraja i popiora pania dyrektor! POLSKA DLA POLAKOW. Pan prezydent nie musi sie wypowiadac na ten temat bo moga wyciagnac jego slowa na cala polskie iswiat jako neofaszyste... W ogole politycy niech sie zajma swoja robota a nie popieraniem witaniem dziekowaniem! JAZDA!
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 13:39
~adamstw
popieram pania dyrektor z rodzina. pozdrawiam
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 13:26
~krups
Tefałeny dalej krążą po mieście w poszukiwaniu naciąganej sęsacyi?
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 13:26
~Asiula
Dyrektor szkoły jest osobą publiczną. Więc nawet jej prywatny profil na FB odzwierciedla jej poglądy oraz sposób wychowywania młodzieży. Najlepsze wyjście z sytuacji to dobrowolna rezygnacja z zajmowanego stanowiska. Jeśli tak nie uczyni - powinno zadziałać kuratorium. Trzeba dbać o wizerunek szkoły.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 13:18
~....
"Dyrektor jest przede wszystkim dyrektorem" brzmi jak słowa słynnej nawiązujące do aborcji, że ona swoją katolickość zostawia przed drzwiami swojego ministerialnego gabinetu. Ona tylko służyła (łac. minister - sługa)...
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 12:46
~Cejrowski
Dyrektor szkoły nie może mieć poglądów, ale prezydent Słupska jeśli promuje zupełnie coś odwrotnego, to obwołują go kandydatem na prezydenta Polski i lansują! To jest dopiero lewackie zakłamanie!
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 12:41
~FAKTY
lewackie bydełko się burzy, jakby dyrektor LGBT promowała to by ją na rekach nosili!
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 12:38
~stalowiak
Pani Dyrektor popieramy 100%. Mam dwojke dzieci w tej szkole. Wreszcie odpowiednia osoba na tym stanowisku. Mniej tvn i reszta zrozumie. Dzis hieny z tej gadzinówki juz zerowały pod szkoła. Ludzie czy wam nie wstyd to gówno oglądać. Zacznijcie troszke sie rozglądać i sami myśleć.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 12:30
~lewek
Nie znam kobiety, ale po profilu i infantylnej ksywce widzę, że nadaje do szkoły jedynie jako woźna.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 12:20
~Wer
Modedt to aktor? Buahaa. Wyjechal do warszawki i podkłada glos w bajeczkach dla dzieci. Przestancie z tym pajacem .Pani dyr. Super kobieta. Wreszcie patriotyzm w szkolach. Jak wam pajacyki tvn owe nie pasuje to wyjazd za granice. Tu mamy polskie wartości i tęcza nie przejdzie.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 12:04
~oaisfj
czekolinda teraz dżoana - omg
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 11:59
~Kola
Lewactwo skowycze w Stalowej Woli. Czepiają się wszystkiego by nadać temu rangę skandalu!
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 11:41
~Ja
Tak to właśnie jest szanować czyjąś prywatność i interesowanie się nie swoim życiem każdy ma swoje poglądy wolność słowa
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 11:32
~estel
@do estel, u sowy nagrywali rozmowy godzące w interes państwa, pomówienia innych, a na koniec zapłacono za publiczne pieniądze a nie ze swoich prywatnych. Czyli jednak nie rozumiesz
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 11:00
~@do estel
u " sowy " tez nagrywali rozmowy prywatne. ale ludzi publicznych i co ? tam nie wolno a na fb juz wolno glosic prywatne poglady ?
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 10:46
~romanista
jak chce się psa uderzyć to i kij się znajdzie nikt nikomu niekaze tego robić a na prywatnym koncie mozna dawac co sie chce ja jestem kibicem Romy i jak wstawiam jakies posty na temst derbow z lazio to co nawoluje do tego zeby ktos byl kibicem Romy i robil to samo? "no sorry
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 10:32
~Wikary Madeja
A już jak czytam o niezłomnej postawie pani dyrektor to ch... mnie strzela. Zaraz z niej wyklętą zrobią. Ludzie obojętnie po której stronie jesteście: OPANUJCIE SIĘ.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 10:30
~Wikary Madeja
@Bławat Może nie wiesz, ale homoseksualizm to co innego niż pedofilia. Jak dla mnie hajlujący ze znakiem falangi mają mało wspólnego z patriotyzmem.Właśnie to pojęcie w obecnych czasach każdy interpretuje inaczej. Obecnie jeszcze nie żyjemy w kraju wyznaniowy i życzyłbym wszystkim bezwyznaniowych i apolitycznych szkół. Kształtujmy postawy obywatelskie.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 10:23
~estel
@do estel, umiesz czytać ze zrozumieniem? Profil prywatny nie jest profilem publicznym, nawet jak osoba jest publiczna. Nie zamieszczała treści na profilu szkoły czy innym publicznym, a w swoim prywatnym domu, na swoim prywatnym koncie nie podpisanym, "dyrektor" takiej, a takiej szkoły. Takie, to trudne czy tak boli, że ktoś ma inne poglądy? Jeszcze trochę i powiedziecie że osoba publiczna nie ma prawa na swoim balkonie wywiesić flagi narodowej. Czytam dziś wiadomości, UE będzie domagała się potępienia marszu niepodległości, Szwecja zakazu.... bo jakieś 200-300 osob nie umiało się zachować wywieszając jakieś banery z nieodpowiednią treścią. Co z tego że prawie 60 tys pozostałych obywateli przeszło w spokojnym marszu? Tymczasem w miastach Unii płoną samochody, na ulicach burdy za sprawą sprowadzonych imigrantów - i słowa to nasza wewnętrzna sprawa.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 10:17
~Mam!
Posłance Bernstein marzy się posada dyrektorki SP nr 11?
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 10:08
~koleżanka
Modest - zszedłeś na psy...
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 10:06
~Bławat
Z tym profilem nie bądźcie tak do przodu, bo fb nieraz blokował patriotyczne podejście. Zresztą, nie ma potrzeby, być szarpanym przez ,,wściekłe psy''. Jeziorska, przewodnicząca rodziców, wstydzi się. Wyluzuj Nadia.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 10:04
~Kolega spod Papug
Modest R. - nieudany piosenkarz, słaby aktor, a za małolata cienki podrywacz. Na starość okazuje się zwykłym podp... dalaczem. Przykro mi Modest, Kolego drogi. Ręki Ci już nie podam.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 10:00
~Rodzic nieoburzony
Brawo Pani Dyrektor! Dziękujemy za niezłomną postawę w tych ciężkich, zwariowanych czasach. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo!!!
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 09:56
~@do estel
co mnie obchodzi co na swoim profilu na fb czy gdzie indziej pisze jakis zwykly " Kowalski ". tutaj jednak to osoba publiczna.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 09:55
~fagas
no wlasnie Pani dyr. czemu Pani usunęła profil
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 09:53
~Bławat
@Wikary- święcona woda przeżera do kości, a różaniec spala na proch? Nie mieszaj patriotyzmu z pedofilstwem, który jest prawnie karany! Trynkiewicza Ci żal?
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 09:50
~Językoznawca
Nacjonalizm (z łac. natio, "naród") - postawa społeczno-polityczna uznająca naród za najwyższe dobro w sferze życia oraz polityki. Głosi solidarność wszystkich grup i klas społecznych danego narodu. NIE ROZUMIEM CO W TAKIEJ POSTAWIE ZŁEGO, ŻE SIĘ GAZECIE WYBORCZEJ I KODUJ24 oraz panu MODESTOWI nie podoba?
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 09:49
~kolastyna
Czytałam całą "dyskusję" w żadnym wypadku ta kobieta nie zachęcała do wstępowania do ONR. Jedynie wyjaśniała niedoukowi co to jest nacjonalizm. I że nie to co mu przez lata liski i czerska wbiła w główkę.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 09:49
~wwww
estel no właśnie co ona zamieściła na fb O organizacji którą szkaluje cały lewacki front A tak naprawdę Czy to zakazana organizacja ma jakieś zarzuty itp Więc bijecie piane
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 09:47
~GARDA
Widać po komentarzach, że w większości społeczeństwo miasta myśli normalnie i jest nieskażone indokrynacją TVN, lisów i Szechterów. Kwik podniosła garstka, którym wmówiono, że są bardziej mądrzy i bardziej inteligentni oraz że mają prawo pouczać. A pouczać wygłaszając wykrzywione tezy wpajane przez lata przez Tusk Vision Network i inne polskojęzyczne media z przeważnie niemieckim kapitałem.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 09:33
~JAAA
ale profil pani dyrektor juz usuneła to dlaczego jak nie ma nic do zarzucenia sobie IDZMY ZA DOBREM DZIECI I SZKOLY JESLI ZDECYDOWALA SIE NA TO STANOWISKO A NIE WSZYSTKO NISZCZYC SWOIMI DECYZJAMI ZEROWCE NIE NALEZY SIĘ OPIEKA NA SWIETLICY W INNCH SZKOLACH DZIECI MAJA SWIETLICE W 11 NIE ZEROWKA DO ZEROWKOWEJ KLASY PRZYPROWADZANE SA DZIECI Z 1 KLASY W KLASIE JEST 40 DZIECI NA 30 M 3 BO W SWIETLICY NIE MA MIEJSCA DZIECI KOLEJNA DECYZJA I WYTYCZNE WYKLUCZAJĄ DRUGO PRZECIEZ JAK TO MOZE TAK BYĆ
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 09:33
~Eliiii
Profil usuniety
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 09:30
~estel
To co zamieściła ta Pani, jest/było na jej prywatnym profilu fb. Czy to, że ktoś jest lekarzem, nauczycielem, policjantem..... powoduje, iż traci automatycznie swoją prywatność? Ileż to osób publicznych codziennie publikuje w mediach społecznościowych wpisy gorszące, obraźliwe i tłumaczy to wolnościa słowa, prywatnością poglądów i tacy jak Pan Modest nawet nie zająkną się? Panie Modest, ile to razy publicznie zwróciłeś uwagę swoim koleżankom i kolega po fachu (artystą) cytując słowa JP2 o szkodliwości ich wypowiedzi, obrażaniu czyichś uczuć, poparcia danej inicjatywy, która była sprzeczna z nauką Papieża na ktorego teraz powołałeś się? Nie słyszałem aby ten cały ONR kogoś zabił, złamał komuś życie. Za to nie jest problemem zobaczyć aktorów broniących tak zwanych praw kobiet domagających się zabijania dzieci nienarodzonych. I nie problem znaleźć takie statystyki ile takich dzieci zostało zamordowanych w łonach swoich matek tylko dlatego, że pochodziło z tzw nieplanowanej ciąży czy istniało ryzyko przyjścia na świat niepełnosprawnym? Wtedy jeden z drugim uważasz, że to nie Twoja sprawa, wolność słowa itd itd. Życzę Panu Modest Ruciński więcej odwagi we własnym środowisku na cytaty z nauk JP2.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 09:22
~asa
Brawo Kola
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 09:20
~jjja
Rosji nie trzeba
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 09:15
~aaa
no jak tam lewaki z tolerancją u was?? jak butrynowa organizowała pogadanki w szkole bo pis bee to było cacy, a teraz kwik....?? no to jak, tam Ruciński z twoją tolerancją?? myślę, że to ty pętaku Ruciński siejesz faszyzm!!! wszystko co niezgodne z linią myślenia sorosa jest faszyzmem??
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 09:12
~joker
Krzyż celtycki nie jest symbolem nacjonalistycznym i faszystowskim ale przez ONR takim się staje niestety
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 09:07
~hmmm
dla czeeo nie moge znalesc ptofilu Asia Dżoana ze stalowe woli na fb ? czyz by usunieto profil ?
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 08:59
~allo
Małgosia ale ideologia dzender do szkól to jest ok bo ty taka oswiecona jak lenin w Paryżu
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 08:58
~Wikary Madeja
@Kola Jakby szła na paradzie równości to prawactwo stałoby pod szkoła z wiadrem święconej wody i kółkiem różańcowym, a jaśnie panujący z PEACE wyjeb... ją z roboty w tym samym dniu. Ot różnica.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 08:47
~Andrzej
Już wiemy dlaczego konkurs wygrała właśnie ta Pani. To nie jest jej wina, wręcz przeciwnie starała się jak mogła. Jestem zdegustowany podejściem Prezydenta, który jak pamiętał całkowicie odciął się od jej wyboru tłumacząc to pseudo komisją. Wstyd Panie Nadbereżny, wstyd. Robienie takiej brudnej polityki i zasłanianie się komisjami a tu taka gafa. Wracając do tematu, ta Pani jest jak za dawnych czasów - "wsadzona" na minę. Szkoda bardzo dzieci, którym zapewne będzie wciskana "pseudo" patryjotyzm.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 08:46
~Bławat
Oskarżać o faszyzm- jak łatwo to przychodzi. Nazywać kogoś Żydem- niech udowodni, że nim nie jest (wstydliwe). Gdyby ONR udowodniono faszyzm, już dawno zostałby zdelegalizowany, jeszcze za poprzednich rządów. Kręcą się tam postaci, próbujące wbić taką łatkę, spowodować jakieś potknięcie prowadzące do wyeliminowania patriotycznego ruchu. Już było prowokacyjne palenie budki ambasady. Co takiego dobrego robi środowisko LGBT, że ma fory u różnych ,,ambasadorów sztuki''? Pamięć o grobach na kresach Wam przeszkadza?
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 08:45
~Fasada i obłuda
Jakby promowała LGBT i socjalizm unijny to koduj 24 i wyborcza wręcz by piały z zachwytu! Ale, że pisze o patriotyzmie o narodowości to ujadają ile wlezie!
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 08:45
~Kola
Szkoły mogą być tylko lewicowe albo neutralne politycznie i religijne. Zgadzam się: SZKOŁY WOLNE OD GENDER, ATEIZMU, i dawnego nauczycielskiego SB! To przecież marksizm i leninizm w wypowiedziach poniższych nauczycielek.. Wychowywałam się w takiej lewicowej szkole i to było dla nas dno wychowawcze, patriotycznie i moralne!
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 08:42
~Oburzony rodzic
Proszę nie obrazac nas rodziców dzieci ze Szkoły Nr 11 Wpisem: To pewnie dzieci PełOwców i innego ścierwa. Ja się pytam Gdzie wolność słowa za którą tyle osób stało pod sądami? bo panem również zajmie się Prokuratura
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 08:40
~Adam
Ch....j z Ciebie nie Polak hahahah
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 08:40
~Nauczyciel
Cała ta sprawa szyta grubymi nićmi... Ile postów udostępniają politycy, inni dyrektorzy, radni, nauczyciele. Ktoś z nauczycieli przegranych czatuje na Dyrektorkę, aby jej dokopać... Zobaczcie jak wypowiadają się politycy, inni radni, nauczyciele na profilach fb, dziennikarze i nikt nie robi z tego afery. Wszystko jest tu ustawione, aby Jej dołożyć medialnie!
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 08:35
~Kola
Lewactwo jęczy :-)
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 08:33
~Polak
Lewicowe poglądy można wypowiadać na urzędzie np. o homo związkach i aborcji, ale inne już nie! Jak nie lewicowe poglądy to dyktatura! Dla lewaków Lenin wiecznie żywy!
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 08:28
~Polak
Lewica i dawne SB w Stalowej Woli szaleje jak w przypadku policjanta Kalsona w maszu Niepodległości. Szukają na siłę skandalu!
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 08:27
~Asia dżoana
PRZEZ nową Panią dr ta szkoła zejdzie na psy. Jak można wprowadzać takie głupoty. Dzieci były samodzielne teraz są uwsteczniane bo nie mogą same nigdzie się ruszyć. Już nie mówiąc o obiadach na które muszą chodzić cała klasa nawet te które nie jedzą muszą siedzieć i patrZeć jak inni jedza
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 08:22
~małgosia
uważam, że szkoła powinna być całkowicie neutralna politycznie i religijnie, religia won ze szkół, to póki co jeszcze państwo świeckie, dyrektorka do zwolnienia, pis funduje nam coraz bardziej obrzydliwy kraj
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 07:48
~Kierownik
Tak to jest dla kariery w partii i pracy można opublikować każda głupotę nawet zdjęcie pseudo patryiotki z zasłoniętą twarzą. "Twarz" się ma jedną i się na nią pracuje latami, zaznaczam pracuje, ale jak widać można też być bez twarzy lub ją zasłonić ze wstydu. Dyrektorem, prezesem, prezydentem się bywa człowiekiem się jest.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 07:40
~asa
A może jeszcze chodzi do Kościoła Lewaki tu też jest napewno uchybienie bo jak śmie swoje poglądy co do wiary pokazywać. Lewackie Bolszewickie Poprawności Będą dyktować co mamy myśleć ubierając to W zakamuflowaną grę słów o tolerancji itp .To jest całe towarzystwo czosnkowe i ciepłych
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 07:06
~Nadia
Szkoła z tak dobra opinia , szanowanin nauczyciele wspaniałe uczą a tu taki dyrektor namaszczony PiS sie trafił co za wstyd .
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 07:02
~malwa
Niektorym tutaj wyraznie myli sie promocja faszyzmu z wolnoscia wypowiedzi...
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 06:12
~jan
.... @CgceBycAnoniem... nikt jej nie zabrania mieć poglądów, ale rodzice mają prawo wiedzieć kto naucza ich dzieci, i dobrze się dowiedzieli. Jakieś dwa lata temu głośno było o katechetce która straciła pracę bo żyła bez ślubu ze swoim facetem, ocena merytoryczna jako nauczyciela nie miała żadnego znaczenia, liczyły się tylko poglądy na życie.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 06:00
~ Rodzic
wczoraj sie na wywiadowce dowiedzielismy ,ze Pani Dyrektor zakazała w 11 imprez typu andrzejki, bo nie wolno wrozyc, nastepnie Halloween tez zabroniła, ABSURD!! WSTYD zamierzamy zgłosic do Recznika Praw Dziecka!!
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 05:56
~Pytam się
To ja już nie rozumiem: lewactwo kwiczy, że w Polsce ograniczana jest wolność słowa i swoboda wypowiedzi, ale sami knebel na usta innym zakładają. Gdzie w tym sens i logika?
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 05:51
~Jacek Branden
Bicie piany z niczego. Gdzie dyrektorka ZACHĘCAŁA do występowania do ONR? Wkleiła post, a że nie umie w Fejsbuki, to z treścią oryginalną. I wyszło jak wyszło. Pan Modestowi radzę się dokształcić i w słownikach poszukać co znaczy że coś jest "narodowe".
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 05:11
~jan
... panu Prokuratorowi Rejonowemu w Stalowej Woli polecam uwadze dwa wpisy na forum o to ich fragment ,,madagaskar albo do ZOO murzyńskiego". Myślę że pan radny Bajek znany z walki z hejterami i obrażaniem w internecie wystosuje odpowiednie pismo do Prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 03:14
~emerytka
I już z pipidówka ujada. To się nigdy nie skończy. Ludzie czego w Was tyle zła?
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 00:54
~Qura domowa
rozPiSdzić to szemrane towarzystwo na 4 wiatry niech dzieciom nie zamieniają mózgów na kacze łajno!
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 00:33
~PAD
Przedwojenny ONR to byla organizacja o charakterze skrajnie rasistowskim i antysemickim. Obecny ONR dzielnie i w 100% podtrzymuje owe "tradycje"!!
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 00:30
~PADD
"takich ludzi w Polsce potrzeba już ją lubię ! a jak komuś się nie podoba patriotyzm,duch walki o kraj naród i dziedzictwo przodków to niech wypi..a na madagaskar albo do ZOO murzyńskiego pod paryż !!!!" Takich to ludzi (ONR) przedwojenna II RP uznala za organizacje o charakterze jawnie faszystowskim i zdelegalizowala!
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 00:10
~ciekawski
Nie tylko dyrektorka 11 prezentuje publicznie swoje poglądy polityczne, bo czyż nie tak jest z dyrektorką szkoły pod basenem a równocześnie szefową komisji oświaty czy dyrektorem 2 i równocześnie przewodniczącym rady powiatu?
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 00:05
~Abiturient
Ta szkoła traci na jakości i wartości, kiedyś nauczyciele wypracowali Jej markę a dziś jest głupoty sprzeniewierzona
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 00:03
~CgceBycAnoniem
Gdzie wolność słowa ja się pytam, dopóki nie narzuca komuś poglądów to wara im od tej kobiety.
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 00:02
~ChceBycAnonomem
Widzę, że kolega "Karol" nie potrafi samodzielnie myśleć, więc czeka na odgórny rozkaz od swojej szefowej. Zaraz kod będzie pod podstawówka stał i protestował przeciwko dyrektorce z ONR
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 00:00
~Patriota
Ojoj ale straszne, powinniście wziąć z niej przykład i też być patriorami!
+0-0
Środa, 15 listopada 2017 r. godz. 00:00
~preczZfaszyzmem
Rodzice powinni zastrajkowac i nie posylac dzieci dopóki ta kobieta przestanie pełnić funkcję dyrektora. Czy ona też już zapisała się do ONR?
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2017 r. godz. 23:58
~Polityk
To pewnie dzieci PełOwców i innego ścierwa. Ja się pytam Gdzie wolność słowa za którą tyle osób stało pod sądami?
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2017 r. godz. 23:58
~prezes
Na antifie to dopiero było widać faszystów,w dodatku zamaskowanych.
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2017 r. godz. 23:57
~Mieszkaniec
Odebrać dzieci rodzicom! Oni są chorzy!
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2017 r. godz. 23:55
~ChceBycAnonimem
W Polsce jest wolność słowa i wolno każdemu mieć i wyrażać swoje zdanie gdzie tylko się chce i jakoś tylko się chce, niezależnie czy są to patriotyczne, czy antypatriotyczne, czy nawet satanistyczne. A to, że jakaś Pani udostępniła kilka postów, to od razu propaganda? No serio to są chorzy ludzie i być może trzeba odebrać im dzieci, nie wiem, tą sprawę trzeba byłoby zbadać. Odpowiadając na pytanie z tytułu :gdzie jest granica swoich poglądów? Granica jest tam, gdzie przestajemy tylko wygłaszać swoje poglądy ale i je wciskać innym, ewentualnie gdy są działałania na szkodę społeczną spowodowane nimi.
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2017 r. godz. 23:54
~Karol
Gdzie jest pani poseł Renat Butryn ? Jako była nauczycielka powinna zabrać głos w tej sprawie i sie opowiedzieć. Chciałbym wiedzieć co sądzi o ONR
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2017 r. godz. 23:53
~EBO123
Nadberezny też tak "wygrywał" konkursy na dyrektora WORD i w urzędzie marszałkowskim Tak jak ta Pani na dyrektorke. Była z PiS.
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2017 r. godz. 23:48
~rodzic
Precz z faszyzmem. Wstyd. Dyrektorka do zwolnienia i dyscyplinarka. To samo dla jej koleżanki co ją broniła.
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2017 r. godz. 23:48
~Gandalf
Dyrektorem się bywa, a i rozumu od pełnionej funkcji nie przybywa.
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2017 r. godz. 23:42
~PKW
W 2010 roku startowała bezskutecznie do rady powiatu stalowowolskiego z partii, komitetu prawa i sprawidliwości uzyskując wynik 100 głosów.
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2017 r. godz. 23:42
~pedagog
Ta kobieta nie nadawała się na to stanowisko z powodu braku doświadczenia nie tylko na stanowisku kierowniczym a również na stanowisku nauczycielskim. Ale "musiała " zostać dyrektorem bo jest koleżanką prezydenta, jego mamy i naszego posła. W wyniku nierzetelnie przeprowadzonych wyborów została wybrana. Było o tym głośno szczególnie z niepokojem czekali na nowy rok nauczyciele szkoły. Kobieta nie nadaje się na to stanowisko jest arogancka i bezwzględna działa bez skrupułów. Nie liczy się z radą pedagogiczną. Niszczy to co w tej szkole zostało wypracowane i było naszą marką. Przechodzi sama siebie w niszczeniu tego co w szkole dobre. Wprowadza bzdurne zasady i zarządza autokratycznie. Szczególnie ciężko patrzą na to nauczyciele, którzy pracują w szkole wiele lat. Jej poglądy to tylko wierzchołek góry lodowej.........
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2017 r. godz. 23:41
~JNP
Pani Dyrektor tsk 3msc !!!
+0-0
Wtorek, 14 listopada 2017 r. godz. 23:26
~wessel
takich ludzi w Polsce potrzeba już ją lubię ! a jak komuś się nie podoba patriotyzm,duch walki o kraj naród i dziedzictwo przodków to niech wypi..a na madagaskar albo do ZOO murzyńskiego pod paryż !!!!
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2018 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.