Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 2 lipca 2020 r. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
 Wiadomości lokalne
» Nowy przypadek koronawirusa w powiecie stalowowolskim
» Nie żyje Zbigniew Paszkiewicz, wieloletni radny i działacz Solidarności
» Potrącenie rowerzysty przy Patriocie
» Baseny odkryte nieczynne. Mieszkańcy skarżą się na brak informacji
» Ruszyły policyjne kontrole w autobusach. Za brak maseczki mogą posypać się kary
» ProFacial - oczyszczona, nawilżona i promienna cera!
» W lipcu niektóre poradnie przy szpitalu będą pracować dłużej
» Ruszyło odkomarzanie. Mieszkańcy apelują też o walkę z kleszczami
» Niebawem nie trzeba będzie mieć przy sobie prawa jazdy - trwają prace w parlamencie
» Pan Tomasz i wynik marzenie -42kg!
» Nawałnica przeszła nad miastem
» Wieczorne poszukiwania dziecka w Parku Lubomirskich w Charzewicach
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Koronawirus zabija ludzi a my pracowaliśmy na ich rzecz. Mamy wielki wkład w rozwój małych ojczyzn. Dziś przyrównuje się nas do... pandemii".
Marek Rząsa, poseł Platformy Obywatelskiej.
 Imprezy w mieście
» TARAS DLA WAS - Aktywne poranki
» XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020
» TARAS DLA WAS czyli Wakacyjna Strefa Spotkań
» Elementarz polskiego dizajnu
» AMATOPASJA 19
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: San zalewa błonia w Stalowej Woli
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
»KARAKAL-20 w Radomyślu nad Sanem
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / EDU Strefa

Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 11:23     /Magdalena Rodecka/
Co zrobiła władza i uczelnie, a co mogą mieszkańcy?

- Słabość Stalowej Woli polega na tym, że jako ośrodek miejski nie ma elit opiniotwórczych, które by dyskutowały, składały pewne propozycje. Żeby miasto miało przyszłość trzeba wykreować klasę kreatywną, a tego nie da się zrobić bez wyższych uczelni - mówił Andrzej Szlęzak.
- "Słabość Stalowej Woli polega na tym, że jako ośrodek miejski nie ma elit opiniotwórczych, które by dyskutowały, składały pewne propozycje. Żeby miasto miało przyszłość trzeba wykreować "klasę kreatywną", a tego nie da się zrobić bez wyższych uczelni" - mówił Andrzej Szlęzak.
Fot. Jacek Rodecki
Stalowa Wola jako ośrodek naukowo - badawczy. Fakt czy wizja? Na to pytanie starano się odpowiedzieć podczas środowej konferencji, w której oprócz władz miasta uczestniczyli przedstawiciele lokalnych uczelni oraz osoby związane z biznesem.

Spotkanie otworzył prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak. Nie bez powodu odbyło się ono w Bibliotece Międzyuczelnainej, gdyż gmach ten wraz z budynkiem Politechniki Rzeszowskiej oraz budynkiem administracyjno - dydaktyczno - socjalnym przy ulicy Kwiatkowskiego jest częścią projektu mającego na celu rozwój bazy dydaktycznej.

Na konferencji zabrakło niestety przeciwników projektu, ale i tak po przedstawieniu oferty poszczególnych uczelni wywiązała się ciekawa dyskusja.

NIE MA UCZELNI POZA SPOŁECZEŃSTWEM

Za jedno z mądrzejszych stwierdzeń należy pochwalić dziekana Wydziału Zamiejscowego Nauk o Społeczeństwie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli prof. Andrzej Kuczumowa, który powiedział, że "nie ma uczelni poza społeczeństwem". To czy nasze miasto będzie miało szanse stać się ośrodkiem akademickim, a przy okazji i naukowym zależy od naszej mentalności i tego jak studenci będą u nas odbierani.

Prezydent Stalowej Woli nie ukrywał, że zdaje sobie sprawę z tego, że demografia będzie tym czynnikiem, która ma zasadniczy wpływ na to co się będzie działo. Ma jednak nadzieję, że nie powali nas na kolana, a nasze miasto urośnie do rangi ośrodka akademicko - badawczego. - "Słabość Stalowej Woli polega na tym, że jako ośrodek miejski nie ma elit opiniotwórczych, które by dyskutowały, składały pewne propozycje. Żeby miasto miało przyszłość trzeba wykreować "klasę kreatywną", a tego nie da się zrobić bez wyższych uczelni" - mówił Andrzej Szlęzak.

Dr Ewa Kosak, na co dzień radna i rektor Wyższej Szkoły Ekonomicznej uważa, że miasto za dużo daje zarówno Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu jak i Politechnice Rzeszowskiej. - "Oby te uczelnie chciały tu być i zostać na lata, żeby nie bały się zaangażować organizacyjnie i naukowo" - zwróciła uwagę Ewa Kosak. Jej zdaniem Stalowa Wola mając tak nowoczesną bazę dydaktyczną powinna jako ośrodek stawiać warunki uczelniom, które chcą się tu ulokować. - "Niech uczelnie wezmą się za bary. Niech zaczną ze sobą konkurować" - stwierdziła radna. Z tą opinią nie do końca zgodził się prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak, gdyż warunkiem pozyskania zewnętrznych środków było skierowanie projektu pod konkretne uczelnie. Poza tym szkoły wyższe zawsze mogą się z naszego miasta wyprowadzić. I co wtedy?

ABY GRUNTOWNE WYKSZTAŁCENIE NIE BYŁO DLA WYBRANYCH

Przedstawiciele uczelni wyższych zwrócili uwagę, że w Stalowej Woli będzie musiał powstać akademik z prawdziwego zdarzenia. Trzeba będzie stworzyć także możliwość zakwaterowania kadry naukowej. I tu nie chodzi tylko o dojeżdżających belfrów, ale tych co po uzyskaniu doktoratu w uczelniach macierzystych, chcieliby związać przyszłość z naszym miastem. - "Dochodzą do mnie sygnały, że takie grono osób jest, ale oni muszą mieć do czego tu przyjechać" - zwrócił uwagę prof. dr hab. inż. Władysław Zielecki z Politechniki Rzeszowskiej. Andrzej Szlęzak wyjaśnił, że ma przyrzeczenie od dewelopera, który ma w Stalowej Woli budować bloki, że jeżeli zajdzie taka potrzeba, z mieszkaniami nie będzie problemu.

Włodarz wyjaśniał, że jego celem nie jest konkurowanie z Rzeszowem, Lublinem, czy Krakowem bo jest to nierealne. Chce zabiegać o studenta, który swoją przyszłość chce związać ze Stalową Wolą, a z pewnych względów nie ma możliwości zdobywania wiedzy w dużych ośrodkach. - "To nie oznacza, że takie osoby mają nie iść na studia lub odbierać gorsze wykształcenie. Bariera finansowa nie powinna być przeszkodą, aby rozwijać swój talent. W Stalowej Woli stwarzaliśmy, stwarzamy i będziemy stwarza warunki dla zdolnej, ambitnej młodzieży" - wyjaśniał Andrzej Szlęzak.

Pojawił się pomysł, aby uczelnie w Stalowej Woli zapełniać w ramach wymian międzynarodowych studentami - Polakami mieszkającymi na Litwie czy Ukrainie, lecz do tego potrzebny jest konsensus na poziomie województwa. Miasto mogłoby ufundować na początek kilka stypendiów, pytanie jak do tego pomysłu odnieśliby się radni, którzy niestety nie zaszczycili swoją obecnością.

Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Marek Gruchota powiedział, że nie należy lekceważyć grupy 50+ i wzorem innych miast stwarzać nie tylko dla nich możliwości rozwoju, ale i w związku z tendencją starzenia się społeczeństwa uruchamiać w tym celu kierunki. Na tego typu działania będzie istniała możliwość pozyskania środków zewnętrznych. Mówiono również o pisaniu prac dyplomowych pod rozwiązania dla przedsiębiorców oraz zachęcenie tych ostatnich do kooperowania nauki z biznesem.

- "Nam udało się w Stalowej Woli wyprzedzić czas w tym obszarze i tu nie powinniśmy mieć kompleksów. Musimy zrobić wszystko aby tą ścieżkę utrzymać i się rozwijać. Jesteśmy dużym ale jednocześnie młodym ośrodkiem, bez dużych tradycji intelektualnych i to trzeba zmieniać. Tu jest potrzebna praca wszystkich mieszkańców, zwłaszcza przy zmianie swojego negatywnego nastawienia do tego projektu" - usłyszeliśmy od Andrzeja Szlęzaka.
Zdjęcia
- Słabość Stalowej Woli polega na tym, że jako ośrodek miejski nie ma elit opiniotwórczych, które by dyskutowały, składały pewne propozycje. Żeby miasto miało przyszłość trzeba wykreować klasę kreatywną, a tego nie da się zrobić bez wyższych uczelni - mówił Andrzej Szlęzak.- Słabość Stalowej Woli polega na tym, że jako ośrodek miejski nie ma elit opiniotwórczych, które by dyskutowały, składały pewne propozycje. Żeby miasto miało przyszłość trzeba wykreować klasę kreatywną, a tego nie da się zrobić bez wyższych uczelni - mówił Andrzej Szlęzak.- Słabość Stalowej Woli polega na tym, że jako ośrodek miejski nie ma elit opiniotwórczych, które by dyskutowały, składały pewne propozycje. Żeby miasto miało przyszłość trzeba wykreować klasę kreatywną, a tego nie da się zrobić bez wyższych uczelni - mówił Andrzej Szlęzak.
- Słabość Stalowej Woli polega na tym, że jako ośrodek miejski nie ma elit opiniotwórczych, które by dyskutowały, składały pewne propozycje. Żeby miasto miało przyszłość trzeba wykreować klasę kreatywną, a tego nie da się zrobić bez wyższych uczelni - mówił Andrzej Szlęzak.- Słabość Stalowej Woli polega na tym, że jako ośrodek miejski nie ma elit opiniotwórczych, które by dyskutowały, składały pewne propozycje. Żeby miasto miało przyszłość trzeba wykreować klasę kreatywną, a tego nie da się zrobić bez wyższych uczelni - mówił Andrzej Szlęzak.- Słabość Stalowej Woli polega na tym, że jako ośrodek miejski nie ma elit opiniotwórczych, które by dyskutowały, składały pewne propozycje. Żeby miasto miało przyszłość trzeba wykreować klasę kreatywną, a tego nie da się zrobić bez wyższych uczelni - mówił Andrzej Szlęzak.
- Słabość Stalowej Woli polega na tym, że jako ośrodek miejski nie ma elit opiniotwórczych, które by dyskutowały, składały pewne propozycje. Żeby miasto miało przyszłość trzeba wykreować klasę kreatywną, a tego nie da się zrobić bez wyższych uczelni - mówił Andrzej Szlęzak.- Słabość Stalowej Woli polega na tym, że jako ośrodek miejski nie ma elit opiniotwórczych, które by dyskutowały, składały pewne propozycje. Żeby miasto miało przyszłość trzeba wykreować klasę kreatywną, a tego nie da się zrobić bez wyższych uczelni - mówił Andrzej Szlęzak.- Słabość Stalowej Woli polega na tym, że jako ośrodek miejski nie ma elit opiniotwórczych, które by dyskutowały, składały pewne propozycje. Żeby miasto miało przyszłość trzeba wykreować klasę kreatywną, a tego nie da się zrobić bez wyższych uczelni - mówił Andrzej Szlęzak.
- Słabość Stalowej Woli polega na tym, że jako ośrodek miejski nie ma elit opiniotwórczych, które by dyskutowały, składały pewne propozycje. Żeby miasto miało przyszłość trzeba wykreować klasę kreatywną, a tego nie da się zrobić bez wyższych uczelni - mówił Andrzej Szlęzak.- Słabość Stalowej Woli polega na tym, że jako ośrodek miejski nie ma elit opiniotwórczych, które by dyskutowały, składały pewne propozycje. Żeby miasto miało przyszłość trzeba wykreować klasę kreatywną, a tego nie da się zrobić bez wyższych uczelni - mówił Andrzej Szlęzak.- Słabość Stalowej Woli polega na tym, że jako ośrodek miejski nie ma elit opiniotwórczych, które by dyskutowały, składały pewne propozycje. Żeby miasto miało przyszłość trzeba wykreować klasę kreatywną, a tego nie da się zrobić bez wyższych uczelni - mówił Andrzej Szlęzak.
- Słabość Stalowej Woli polega na tym, że jako ośrodek miejski nie ma elit opiniotwórczych, które by dyskutowały, składały pewne propozycje. Żeby miasto miało przyszłość trzeba wykreować klasę kreatywną, a tego nie da się zrobić bez wyższych uczelni - mówił Andrzej Szlęzak.- Słabość Stalowej Woli polega na tym, że jako ośrodek miejski nie ma elit opiniotwórczych, które by dyskutowały, składały pewne propozycje. Żeby miasto miało przyszłość trzeba wykreować klasę kreatywną, a tego nie da się zrobić bez wyższych uczelni - mówił Andrzej Szlęzak.- Słabość Stalowej Woli polega na tym, że jako ośrodek miejski nie ma elit opiniotwórczych, które by dyskutowały, składały pewne propozycje. Żeby miasto miało przyszłość trzeba wykreować klasę kreatywną, a tego nie da się zrobić bez wyższych uczelni - mówił Andrzej Szlęzak.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Sobota, 17 maja 2014 r. godz. 15:01
~PRAWOMORSKIE
skoro są juz niezbite dowody na to ze wybory są ciągle fałszowane i za pomocą tajnych organizacji takich jak M5,M15 z powiązaniem grupy bildenberg i cfr czy komisji trujstronnej są dopuszczane odpowiednie osoby do wladzy w niemal karzdym kraju to niema demokracji tylko reżim ,wiec automatycznie rząd niema juz prawa wladzy ani nawet prezydent miasta i żadne instytucje .PAŃSTWO ORWELOWSKIE .konstytucja mowi ze jesteś osobą naturalną mającą wszelkie prawa ,i wedluk niej twoje imie i nazwisko pisze sie z malych liter ,a zobacz sam że wszędzie na dokumetach niezalerznie jakie to dokumęty to twoje imie i nazwisko pisane jest z durzych liter wiec jestes pracownikiem korporacji ? nie ale sam godzisz sie na to by oni tworzyli drugiego ciebie ,to prawo morskie a To prawo morskie stworzone bylo przez zawarcie paktu miedzy portugalią anglią i hiszpanią ,obuc sie brak wiedzy zawsze powoduje ze jestes ciąglą ofiarą manipulacji korporacji a nie rządu STUDENCIE TELEWIZJI.
+0-0
Piątek, 16 maja 2014 r. godz. 20:01
~z własnej woli uczestnik spotkania
Oprócz Szlęzaka zaprezentowało się jeszcze kilka osób, głos w dyskusji zabrało kilkunastu. Wszyscy negują tylko słowa prezydenta bo wydaje się im, że wiedzą wszystko od niego lepiej. Proszę się odnieść do kolejnych wystąpień. Nie potraficie, co? Kłapiecie tylko tyle, co usłyszycie od innych.
+0-0
Piątek, 16 maja 2014 r. godz. 18:08
~prawica
ja nie jestem czopkiem i nie muszę uwiarygadniać będąc publiką Szlęzaka:)
+0-0
Piątek, 16 maja 2014 r. godz. 17:58
~biorący udział
Zgadzam się z opiniami moich 2 przedmówców nikt nie bronił przyjść i skrytykować osobiście a na necie każdy potrafi, wypluwać jady, chodzi tu o krytykę ale nie krytykanctwo...
+0-0
Piątek, 16 maja 2014 r. godz. 16:30
~prawica
mieszkanka ochłoń trochę w swej miłości do Szlęzaka:) lub wyjedź i porównaj sobie inne miasta, np Mielec, Przemyśl a ze swoim "obiektem westchnień":) spróbuj się umówić w UM, niewykonalne, bo ten albo "choruje" lub wyjeżdża itd.
+0-0
Piątek, 16 maja 2014 r. godz. 16:15
~mieszkanka
Przypomnijcie sobie, jak Stalowa Wola wyglądała przed rządami Pana Szlęzaka. TO BYŁA DZIURA ZABITA DECHAMI. I nie piszcie, że TE POZYTYWNE zmiany to zasługa funduszy UE.
+0-0
Piątek, 16 maja 2014 r. godz. 16:00
~prawica
mieszkanka wyniki świadczą za Szlęzaka, który rządzi poprzez media i figury retoryczne:) nikt się nie chce z nim spotykać, bo to jego schyłek i przestał być partnerem, zresztą wiarygodnym partnerem nie był nigdy, bo zbyt często zmieniał zdanie w różnych sprawach, co 3 miesiące ogłaszał jakiś wielki skok i za 3 miesiące następny, coraz więcej ludzi widzi, że to pustosłowie i mają go dosyć i jego zwidów...
+0-0
Piątek, 16 maja 2014 r. godz. 15:31
~mieszkanka
Skoro pustka na konferencji to skąd tyle komentarzy !? Dlaczego krytykanci nie przyszli rozmówić się osobiście, wstęp był wolny dla wszystkich, godzina odpowiednia. Krytykanci boją się stanąć twarzą w twarz z Panem Prezydentem. Boją się jego wiedzy i zaangażowania w dobro miasta. Boją się, że ich zmiażdży swoją erudycją. Potrafią krytykować i opluwać z ukrycia Wstyd.
+0-0
Piątek, 16 maja 2014 r. godz. 14:40
~mm
Przykre jest to, że jak zwykle nikt z krytyków prezydenta nie przyjdzie, żeby bezpośrednio zadać jemu pytania, tylko woli bez jego udziału rozsiewać niesprawdzone plotki. Gdzie są ci odważni? Kolejnym problemem jest to, ze firmy Stalowowolskie nie chcą uczestniczyć we współpracy z uczelniami, a nawet powiem więcej olewają ją. Wielu dyrektorów tych firm uważa siebie za nie wiadomo kogo, kto wszystko wie najlepiej. Dobre firmy nie są w rękach Polaków, tylko zachodnich, bo nie ma w Nas takiego chęci tworzenia czegoś dobrego, ponadnarodowego, POLSKIEGO. Łatwiej nam przychodzi opluwanie się nawzajem niż dążenie do zjednoczenia. Bo siła narodu tkwi w grupie, która ma interes, żeby Polska była znaczącym graczem na arenie międzynarodowej, dbająca o własne interesy. To samo dotyczy Stalowej Woli. Jak ma Stalowa Wola rozwijać się skoro większość radnych nie dorosło do roli radnych, nie ma nawet wiedzy i odwagi, żeby zajmować się sprawami Stalowej Woli. Skoro jest tak źle to dlaczego te osoby nie staną przed szereg i nie powiedzą co należy zrobić i jak to zrobić? Tacy są wszyscy, lubią tylko narzekać, krytykować i bluzgać ale sami się nie zhańbią działaniem, bo wolą leżeć i oglądać telewizje niż coś zrobić. Wielu z nas chodzi do kościoła, uważa się za Katolików, a zachowuje się jak dewoty do kwadratu. Byle tylko pójść do kościoła po to, żeby inni zobaczyli takich delikwentów a potem dalej ta sama retoryka. Już nawet takim osobom cotygodniowa spowiedź nie wystarczy. Mądre społeczeństwo umiałoby wykorzystać te inwestycje, które odbyły się w Stalowej Woli, a głupie społeczeństwo będzie narzekać i wieszać psy na innych, którzy się wychylili i chcą coś zrobić. I tak będzie czas mijał i będziemy powoli się cofać w rozwoju. Podziwiam tych ludzi, którzy przyjechali do Stalowej Woli, również młodzi, którzy mimo małej przychylności społeczeństwa, potrafili utworzyć firmę właśnie w Stalowej Woli, bo z niej pochodzą, są lokalnymi patriotami i chcą coś dla niej zrobić, a mogliby żyć w większych miastach gdzie na pewno byłoby im łatwiej. To jest patriotyzm a nie to co widać na co dzień.
+0-0
Piątek, 16 maja 2014 r. godz. 13:54
~uwka
Pustki na konferencji. To mówi samo za siebie. To daje wyborcom wiele do myślenia.
+0-0
Piątek, 16 maja 2014 r. godz. 13:32
~REALISTA
PANIE SZLĘZAK PAN SIĘ NIE BOI,W TYCH WYBORACH TEŻ PAN TĄ HOŁOTĘ POGONI.
+0-0
Piątek, 16 maja 2014 r. godz. 10:30
~prawica
harolak może i tak być, to w takim razie jestem drugi, uważam, że przez 12 lat rządzenia miastem bilans rządów Szlęzaka wypada blado a wręcz źle, symbolem tej prezydentury jest Patriota na rondzie i pustostany za pieniądze unijne oraz nepotyzm, chamstwo można długo wyliczać... a że na konferencji nikogo nie ma się co dziwić, bo ludzie u schyłku kadencji nie chcą się pokazywać, zadawać z dążącym do kompromitującej przegranej Szlęzakiem i bynajmniej nie jestem za pisem, a noszę się z zamiarem wyjazdu z Miasta, a głosował w tych wyborach nie będę.
+0-0
Piątek, 16 maja 2014 r. godz. 10:01
~harolak
szczekacze powinny przyjść na koneferencję ale nie zdziwiłbym się gdyby szczekał tylko jeden piesek od pisu
+0-0
Piątek, 16 maja 2014 r. godz. 09:30
~hmm
I znowu nic nie powiedział....
+0-0
Piątek, 16 maja 2014 r. godz. 06:52
~OBOJĘTNY
nie lubię go,ale nie pieprzcie głupot!!!!!MOŻE PREZYDENT ODPOWIADA TEŻ ZA EMIGRACJĘ 2 MLN POLAKÓW ZA GRANICĘ!!!!!!!!!!
+0-0
Piątek, 16 maja 2014 r. godz. 03:12
~Pierre Doliński
boks - wolę konkretne wyrażanie swojego zdania przez AS niż pokrętne działania pod publiczkę Twojego idola. Nie znudziło się wam to jeszcze? Jak sądzę, kierujesz się wyłącznie dobrem miasta i mieszkańców? (hihihi)
+0-0
Piątek, 16 maja 2014 r. godz. 02:01
~name
Nam udało się w Stalowej Woli wyprzedzić czas w tym obszarze i tu nie powinniśmy mieć kompleksów. Musimy zrobić wszystko aby tą ścieżkę utrzymać i się rozwijać. Światła pod kościołami wygaszone, dziesięć tysięcy ludzi z miasta wyjechało, Urząd Pracy przepełniony, rzeka przy torach z pomnikami jest.
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 22:39
~boks
A co to za konferencja, kiedy jeden z prelegentów wyrażał się kiedyś na poziomie "wali mnie to", albo "ja mam w d... rok wyborczy?
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 19:49
~Man
Skoro jesteś "tak mocny" to w 4 zdaniach zawrzyj to co wiesz a my nie wiemy odnośnie uczelni i NWO. Pisz co wiesz a nie to co myślisz o innych albo inni myślą w tym temacie. Wtedy 4 zdania wystarcza...
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 19:17
~prawdwWyzwoli
zajadacie się eugenicznym zarciem z tych biedronek kauflandow tesco wiec co wy morzecie miec za mozgi? ja wiem bo w przeciwienstwie do wielu ludzi ktorzy uwarzają ze pną sie na szczyt to tak naprawde cofają sie w mysleniu ,ale ja czasu niemarnuje zdobywam prawde i wiedze na swuj sposób i robie tak od lat wiec o wiele lat jestem do przodu:) od reszty krówek w stadzie . ja wyszlem z kroliczej nory! to swiat jaki wciągnely twoje oczy by przeslonic ci prawde ,ja rozumialem ze prawdziwej wiedzy i skarbu szuka się w sobie,dostajesz gotowe odpowiedzi i recepty na wszysko ,wiec otcknij sie wreszcie
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 18:39
~reijo
....w każdym powiecie po uniwersytecie. Skądś to znam....
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 18:33
~Agit
Krytyke polityczna zostaw lewakom z krakowskiego przedmiescia. A o kosmitach , naszym origin, to powinienes pogadac znowu z psychiatra. Tak jak o reptiles, koncu swiata i milionach cywilizacji na kazdym zakrecie...
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 18:33
~jack
Jaśnie panujący nam pan prezydent, po raz kolejny w infantylny, właściwy sobie sposób wypowiedział się nie tyle o kibicach co o wszystkich mieszkańcach naszego i nie tylko miasta. Miłośnik "szarlotki" z Romy chyba traci kontakt z rzeczywistością, bo po raz kolejny wyborów nie uda mu się wygrać butą, chamstwem i kwiecistym językiem. Mam nadzieję że wszyscy będziemy o tym pamiętać jesienią i zgodnie ponad podziałami pójdziemy na wybory odwołać buca. Wówczas zafundujemy mu słynny kurs srania bez jedzenia....
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 18:32
~stalowowolanin
Póki co do pracy potrzebują silnych i głupich. Nie wymaga się umiejęyności czytania i pisania.
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 17:32
~TIGGERTERMS
no wiec nie komętuj studencie telewizji bo nie posiadasz nawet wiedzy a co dopiero takich aspektow myslenia jak rozeznanie sprawy i zdolnosc do krytycznego myślenia moge ci pomuc jak chcesz kalmuku
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 17:21
~William Cooper
wejscie do uni otworzylo masonom i iluminato dostep do kasy polskiej dzieki czemu banki federalne pociągają za sznurki kontrolując przeplyw kasy nawet do afryki a niemowie juz o polsce ,te plakaty bildbordy oddaj glos i tp i poco jak rządy obejmuje ktoś kogo tak naprawde niewidac w medjach . ale potrzeba wiedzy zeby zobaczyc impotencje spoleczną i spoleczenstwo .najbardziej szkodliwym efektem odejscia od holistycznego pojmowania calym mozgiem a tylko lewą półkulą jest otępienie spoleczne ,patrz dają im zajęcie prace rozrywke po to aby nie myśleli i cofali się do szympansa i goryla.na szczescie są ludzie myslący jak pitagorejczycy kiedyś i to w nich jest przyszlośc a wy ludzie nazywacie ich neurotykami! ale sprawa sie zawsze odwraca:) klucz wiedza 3-6-9 problem,reakcja rozwiązanie teza,antyteza=synteza.
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 17:06
~DEARYODHEYSHEN
ja ci odpowiem szukaj wiedzy to prawda droga życie 3-6 i 9 youtub(david icke,michael tsarion Architekci kontroli , Alex jones) tam masz prawde ofiaro manipulacji i wieczny studencie telewizji!!!!!
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 17:03
~YHVH
bo wszyscy wiedzą i powoli sie dowiadują ze chodzi o nowy porządek świata ,za wladzami ktorych nazywamy marionetkowym rządem stoją tajne organizacje ktorych nigdy nie pokazują w telewizji i mediach ,bo czlowiek jest juz tak zmanipulowany ze studjuje telewizje zamiast sam dokonac racjonalnego rozeznania i ci tajni likwidatorzy stoją na czele rządow i samorządow i przystawiają im splowe do glowy,tak jak powiedzial kennedy przed smiercią i lepperto potwierdzil mamy nowy porządek świata jak nie wierzys to zobacz na symbole na twojej tablicy rejestracyjnej tak jest, unia to czlucz do rozbiorow wszystkich panstw .Wiec niema juz Polski Ani wladzy polskiej bozostala zlamana konstutucja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 17:03
~Dred
Musze pochwalić o stosowne nie używanie słowa postęp. Nie mamy problemu z wygoda na miejscu uczelni. Problem z poziomem i chłonnością lokalnych firm. To jest "ten problem" który zapewne RM zreferuje równie ochoczo. To jest temat do dyskusji.
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 15:11
~aneks
Prezydent z dnia na dzień robi się coraz bardziej żałosny. Broni rękami i nogami pomysłu który nie jest t wizją, a raczej zwykłą iluzją. Niech ktoś mi odpowie: Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle? Które zakłady współpracują z uczelniami kształcącymi socjologów i historyków? Dlaczego opierając się na "spisie śmieciowym" miasto wyludniło się za rządów pana prezydenta z 72 tyś. do 52 tyś. Co prezydent zrobił dla lokalnych przedsiębiorstw, Społem, Spółdzielni Mieszkaniowej, HSW? W końcu co prezydent zrobił dla nas mieszkańców tego miasta, oprócz fundowania nam na siłę swoich chorych wizji? Ktoś niżej pisze że szkoda że nie przyszli oponenci, ale że dyskusja i tak była ciekawa....Człowieku przecież dobrze wiesz że z prezydentem nie da się dyskutować, bo on ma zawsze rację.....
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 14:54
~Leszek
Dobry pracownik wart jest każdej inwestycji, najwidoczniej nie wszyscy tacy są...
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 14:34
~lewy
Za brak nowych miejsc pracy winny jest rząd, który nie stwarza dostatecznych warunków, aby zakładać działalności i zatrudniać na "normalnych" umowach... Głosujcie na bandę TUSKA!
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 14:32
~ala
Prezio robi wrażenie że nie rozumie, problemem miasta jest brak wolnych miejsc pracy a nie tworzenie coraz to nowych uczelni. Bez tworzenia miejsc pracy absolwenci tych stalowowolskich szkół i tak wyjadą z miasta. Prezio zrezygnuj wreszcie z tych swoich chorych ambicji tworzenia ośrodka akademickiego, to jest u ciebie jakaś patologia i skrzywienie charakteru...
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 14:14
~kapusciana glowa
Lepiej miec glupszych od siebie, wtedy wydajesz sie madrzejszy :PPP
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 14:08
~xxxx
Dyskusja była w miarę udana ale zabrakło przedstawicieli ze świata biznesu. Oczywiście gwiazd z RIGU i KLASTRA nie było, bo panowie boją się konfrontować z mlodymi. Lepiej zadawac sie z glupszymi od siebie....
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 13:23
~Piotr
Proszę mi wymienić przedsiębiorstwa, które współpracują z lokalnymi uczelniami oraz krótko opisać, na czym ona polega. Proszę mi jeszcze wymienić przedstawicieli lokalnego biznesu, których ta konferencja zainteresowała i byli na niej obecni. Dziękuję za uwagę.
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 12:57
~Gino
brak całego pokolenia od 30 do 45 lat, wszyscy wyjechali, ja zaspałem i trzeba to nadrobić, dla dzieci żeby miały jakieś perspektywy, bo tu nawet perspektywy zmiany władzy nie ma...
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 12:37
~Nick
Studenci studentami, ale chodzi o to, żeby absolwenci uczelni chcieli zostać na miejscu i pracować w regionie. Do tego potrzebna jest współpraca miasta, uczelni ale też i przedsiębiorców, inwestorów, społeczności lokalnej... Podoba mi się, że przynajmniej jest tu grono ludzi, którzy widzą problem przyszłości miasta i starają mu się szybko zaradzić - jak będziemy tylko siedzieć i narzekać to będzie tylko gorzej. Najłatwiej to wyjechać... tyle, że jak ktoś jest głupi i bezrobotny w Stalowej to będzie tak samo głupi i bezrobotny w Warszawie. Jeśli ktoś jest inteligentny i chętny do pracy, to trzeba go za wszelką cenę zatrzymać w regionie, dać mu perspektywę do działania.
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 12:26
~obecny
Szkoda że zabrakło szczekaczy z rady i ujadających na forach. Naprawdę można było powiedzieć co komu leży na wątrobie tak jak to uczyniła chociażby Ewa Kosak.
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 12:25
~mizerna
śmiech na sali
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 12:20
~Gino
Szlęzaku to chybiony pomysł i wyrzucone pieniądze, jaka "klasa kreatywna"? sam wyjeżdżam z rodziną z tego miasta i dzieci będą pobierać rzetelną wiedzę a nie na jakimś WSE...
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 12:09
~byly niestety student
Studenci to oprócz prestiżu mechanizm napędzający gospodarkę. Robią zakupy, wynajmują mieszkania, imprezują!
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 12:01
~Uczestnik spotkania
Brawo dla Portalu za rzetelny artykuł.
+0-0
Czwartek, 15 maja 2014 r. godz. 11:56
~stalowiak
Ta debata pokazała jak mamy jeszcze wiele do zrobienia w tym temacie. Zresztą w innych też. Ale burza mózgów jest wskazana.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.