Stalowa Wola Stalowa Wola: Jerzy Stanisław Kwieciński - Minister Inwestycji i Rozwoju
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Felietony Niedziela, 17 stycznia 2021 r. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
 Wiadomości lokalne
» Uzyskaj pomoc w transporcie do punktu szczepień
» Edukacja w dobie pandemii. Najmłodsze dzieci wracają do szkół
» Firma FIREKO gra z Młodziczkami Vega MOSiR Stalowa Wola
» Zdrowie nie jest na zawsze! Musisz o niego dbać…
» Magdalena Wrońska-Bulec nowym naczelnikiem Wydziału Edukacji i Zdrowia
» Ruszyły aukcje WOŚP 2021!
» Zarejestruj się na termin szczepienia przeciw COVID-19 od 15 stycznia!
» Zmiana rozkładu jazdy w związku z powrotem dzieci do szkół
» Balon nad boiskiem będzie cały rok
» Remont sali i klatki schodowej w WDK w Rzeczycy Długiej
» Bezpłatne badania wykrywające raka jelita grubego
» MZK wyremontuje budynek dla pracowników
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Ferie w Muzeum 2021 - online
» Megality w Polsce. Idea megalityczna w obrządku pogrzebowym kultury pucharów lejkowatych
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Serca na nakrętki
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
Więcej » 
Felietony

Sobota, 16 lutego 2019 r. godz. 15:37     /Szymon Szymczak/
Stalowa Wola została znokautowana

Z racji wieku nie mam prawa pamiętać sukcesów pięściarza śp. Lucjana Treli, sportem poza rekreacją też niewiele się interesuję. Mimo to niezwykle poruszyła mnie lektura artykułu prasowego "Ze śmietnika podium już nie widać" jaki ukazał się na lamach Onet Sport 12 lutego, kiedy nasz stalowy olimpijczyk już nie żył.

Śp. Lucjan Trela był założycielem sekcji bokserskiej Feniks działającej przy MOSiR Stalowa Wola.
Śp. Lucjan Trela był założycielem sekcji bokserskiej "Feniks" działającej przy MOSiR Stalowa Wola.
Fot. Jacek Rodecki

Po smutku przyszedł czas na złość, kiedy okazało się, że Lucjan Trela był bohaterem tegoż reportażu w styczniu 2018 roku. Rok temu. Poniżej wyrwane z kontekstu fragmenty: "Lucjan Trela nie wychodzi już z domu, bo z chorymi nogami trudno potem wdrapać się na czwarte piętro, a windy nie ma. Opuszcza mieszkanie tylko wtedy, gdy wypada wizyta u lekarza; Utrzymuje się z emerytury, ale sporą część pochłaniają leki, na życie zostaje kilkaset złotych. Pod koniec miesiąca zawsze jest zaciskanie pasa i obawa, czy nie wyskoczy jakiś dodatkowy wydatek. I tak od pierwszego do pierwszego; Nie tak wyobrażałem sobie starość. Ja nie żyję, tylko wegetuję. Gdyby nie wszczepili mi defibrylatora, byłbym już po drugiej stronie. I wie pan... już się nie boję o to, co dalej. Zostało mi parę lat życia, może nawet nie. O czym mogę myśleć? Tylko o spokoju i zdrowiu. Żeby już nie bolało".

Jak przez ten rok zmieniło się życia pana Lucjana? Czy ktoś pomógł? Czy interweniował ktoś z ośrodka pomocy społecznej? Co zrobili licznie i ochoczo wypowiadający się w mediach jego znajomi/fani? Ba! Czy nie dało się pomóc wcześniej? Śp. Lucjan Trela był gościem wielkiej fety na MOSiR przy okazji promocji książki "Stalowy Ring". Dwa lata temu otrzymał nagrodę zarządu powiatu stalowowolskiego za wybitne osiągnięcia w działalności sportowej. Jak relacjonuje "Echo Dnia" bokser był tak słaby, że nie mógł wyjść na scenę. Jakby tego było mało, oprócz złego stanu zdrowia, przed kilkoma laty zmarł jego syn Marek.

Tymczasem dzień po śmierci Treli, osoby które dostały mandat od społeczeństwa aby nas reprezentować, mówią o tym, że próbowali zorganizować zapomogę, "jakieś wsparcie finansowe" ale już nie zdążyli, że bokser nie mógł się doczekać końca budowy Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej, że ma być przygotowywana gala boksu, mająca być mu dedykowana…

Tylko czy tego nasz mistrz potrzebował? Najbardziej doskwierała mu samotność i brak pieniędzy bo życie polskich emerytów nie zawsze jest takie jak w piosence "Kabaretu Starszych Panów": Wesołe jest życie staruszka. Wesołe jak piosnka jest ta. Gdzie stąpnie, zakwita mu dróżka. I świat doń się śmieje: ha ha".

Może warto rozpocząć debatę nad jakością życia seniorów w naszym mieście? Ale nie taką jaką znamy z relacji prasowych klubów seniora, uniwersytetów trzeciego wieku, rady seniorów, gdzie starość to już tylko "tańce, hulanki, swawole".

Porozmawiamy o prawdziwym obliczu starości: niskich emeryturach, drogich lekach, kolejkach do lekarzy, braku opieki geriatrycznej, samotności, ludziach zamkniętych w czterech ścianach którymi nie ma się kto opiekować, systemie pomocy kiedy zasłabną, przewrócą się i czekają aż ktoś się zorientuje, że od kilku dni nie machali sąsiadowi z okna…

Tymczasem panie Lucjanie, pan zszedł z ziemskiego ringu jako zwycięzca. To my, społeczeństwo przegraliśmy tę walkę. Stalowa Wola została znokautowana.

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Sobota, 22 czerwca 2019 r. godz. 07:49
~czarnowidzacy
Pierwsza sprawa.Niedługo zabraknie opiekunow,bo to ciezka bardzo praca i nikt młody za głodową pensje nie chce tam pracować. Brak szacunku dla opiekunow tylko żądam i wymagam.Druga sprawa. Potrzebne jest hospicjum. Po trzecie seniorzy powinni tak jak na zachodzie mieć mieszkanka w parterowym budynku i całodobowy dozór opiekuna. Po czwarte państwo powinno dopłacać do pobytu seniorow w DPSach ponieważ prawie nikogo na to nie stać przy dzisiejszych emeryturach i rentach a tak normalni starzy ludzie,ktorzy całe życie ciężko pracowali tułaja się na łasce sąsiadow lub rodzin często patologicznych a państwo kieruje do DPSor alkoholikow którzy się smieją ze wszystkich,bo nic nie robili całe zycie a im się należy i już. Do przemyślenia dla wszystkich. Ja swoja starość widzę bardzo czarno.Chyba lepiej by było za długo nie zyć.
+0-0
Wtorek, 4 czerwca 2019 r. godz. 12:33
~luuuudzie
na emerytury odkłada sie całe zycie
+0-0
Poniedziałek, 18 lutego 2019 r. godz. 22:09
~jasio
nasze miasto i władze tak jak powyżej opisano jednakowo dba o wszystkich seniorów i ma daleko w ……. wystarczy porównać ilość parków stadionów i innych zabawek zi iloscią nowo wybudowanych mieszkan komunalnych
+0-0
Poniedziałek, 18 lutego 2019 r. godz. 07:11
~Maniek z Partyzantów
Żałosne hejty totalnej opozycji!
+0-2
Niedziela, 17 lutego 2019 r. godz. 18:26
~Mozets
~horda pisze : ///Miało być bez mowy nienawiści... To tylko slogan nic nie znaczący!/// ************************** Oczywiście. Racja. By wyeliminować nienawiść - należy ją znienawidzić.
+0-0
Niedziela, 17 lutego 2019 r. godz. 18:17
~Robin
Pan starostw nie zdążył biedaczyna załatwić zapomogi ale dwie fury dla starostwa już tak.
+1-0
Niedziela, 17 lutego 2019 r. godz. 17:17
~Koło
Czy te felietony pisze ktoś kto pod sądem wystaje? Na to wygląda. Nawet śmierć jest okazją do hejtu. Ale Adamowicz Santo Subito!
+0-2
Niedziela, 17 lutego 2019 r. godz. 18:08
~Łukasz
A gdzie masz w tekście coś o Adamowiczu czy Gdansku pisowski trollu? Jak temat niewygodny to wymyslacie glupoty. Do jesieni na szczescie.
+2-0
Niedziela, 17 lutego 2019 r. godz. 17:14
~Budowlaniec
A co tam za poprzednika było? W luksusy opływał zmarły? Nie.
+0-0
Niedziela, 17 lutego 2019 r. godz. 12:12
~horda
Uwaga dla 'humanisty" człowieku jak smiesz targać pamięcią zamordowanego człowieka, który był siewcą dobroci? Skąd taka wrażliwość na akt postępowania administracyjnego? Nie każda decyzja tak samo jak wyrok sądu jest zadowalający dla strony o tym powinieneś wiedzieć. Nie poniewieraj godności drugiego człowieka bo nie znasz swojego losu! Miało być bez mowy nienawiści... To tylko slogan nic nie znaczący!
+2-0
Niedziela, 17 lutego 2019 r. godz. 11:37
~zorientowwany
A propos opieki pełna zgoda! W Stalowowolskim MOPSie opieka na początku kosztuje przykładowo 40-50 zł, a po roku 400 zł! Mimo, że u emeryta, do którego przychodzą nic się nie zmieniło. Nadal ma taką samą niską emeryturę. Powód? "Decyzja dyrektor MOPS na podstawie upoważnienia Prezydenta miasta" - tyle. Zero wyjaśnień. Po prostu z miesiąca na miesiąc przerzucają co raz większą część kosztów na emeryta... Nie będę już wspominał, że nie wystawiają rachunków/faktur, a Pani przychodzi na krótszy czas niż powinna.... Tak, Stalowa Wola została znokautowana. Pełna zgoda.
+2-0
Niedziela, 17 lutego 2019 r. godz. 10:41
~Jola
Ta wladza w terenie tez lansuje się jedynie na trumnach. Odnawia się jakies budynki dla seniorow, finansuje się niektóre kluby seniora o których można napisac tez dużo wrażliwych finansowo "opiekach".Natomiast co z chorymi i cierpiącymi emerytami? wiekszosc opiekunow tych ludzi nie ma sily opisywac i opowiadac jak oni razem z nimi cierpia. Przy tak niskich emeryturach, drożejących lekach, zywnosci i innych oplatach to jest jedynie wegetacja i eutanazja dla tych cierpiących. Wladza ta na gorze i na dole tez na to wszystko jest glucha i slepa, oni tak się zabezpieczaja, ze ich cierpienie i warunki w jakich będą cierpieć nie będzie dla nich problemem. Czy wladza wie jak traktuje się ludzi na SOR w tutejszym szpitalu? jak zachowuje się lekarz z pogotowia, ze aby myslec o pobycie w szpitalu należy pod poduszka trzymać skierowanie od lekarza I kontaktu. Jak tragiczne sa warunki sanitarne na oddzialach. wewn.chirurgii i neurologii. Przechowuje się starych lekarzy emerytow, którzy o niczym na dyżurach nie decydują a z młodymi jest roznie skoro jest ich niewiele. Najwiekszym problemem dla starzejących się ludzi w naszym miescie jest brak HOSPICJUM !!! Nie będę opisywac cierpienia odchodzących ludzi, gdzie opieka w domu jest niemozliwa z powodu niemocy ulżenia tym cierpienium wówczas wywozi się ich do hospicjum w Gornie gdzie nie zawsze jest wolne miejsce aby był chory przyjęty. Czy wladza tego problemu nie widzi? zamiast tak potrzebnej placówki buduje się kosztowne bzdety, które tez mogą być potrzebne ale należy wcześniej zadbac o godne odejście każdego mieszkanca. Od lat kazda wladza olewala ten problem ale to ostatni dzwonek przy tak starzejącym się społeczeństwie aby odchodzili godnie blisko rodziny a nie na wygnaniu. Te wszystkie prośby i wolania o pomoc dla tych ludzi to jedynie rzucanie grochem o sciane. Pare dni temu jacys pomyleńcy tłumaczyli, ze w naszym miescie nie może byc hospicjum ze wzg. na duże skazenie powietrza gdzie dla chorego byłoby to tragedia. Jeżeli wladza myśli podobnie to o czym tu dyskutować. Chory w miejscu nie skazonym wobec tego by wyzdrowiał. Zyjemy obecnie w kraju absurdow i chaosu i może o to chodzi aby ten poważny problem odchodzenia ludzi był jedynie krzesełkiem na karuzeli głupoty.
+3-0
Niedziela, 17 lutego 2019 r. godz. 09:55
~Humanista
KOlejne szczucie na Pis i władze miasta. A co zrobił wasz swięty Adamowicz jak facet wyrxzucony przez jego administrację z mieszkania umierał na trawniku przed gdańskim urzędem prowadząc głodówkę?
+1-2
Niedziela, 17 lutego 2019 r. godz. 15:47
~Rafi
Życzyłbym sobie aby Stalowa Wola miała taki status jak Gdańsk.
+0-0
Niedziela, 17 lutego 2019 r. godz. 09:19
~Longina
Te wszystkie kluby seniora, UTW, zwłaszcza rada seniorów to wielkie halo z którego seniorzy w mieście nie maja ŻADNEGO pożytku. To będą zawsze przyklaskiwacze władzy bo miasto dofinansowuje ich utrzymanie, imprezy, wycieczki, zajęcia. To kolka wzajemnej adoracji.
+2-0
Niedziela, 17 lutego 2019 r. godz. 08:40
~set
Jaką trzeba być gnidą żeby wykorzystywać czyjąś śmierć do politycznych porachunków.
+2-0
Niedziela, 17 lutego 2019 r. godz. 09:20
~POlityk
Jaka trzeba być gnida by się jeszcze pokazywać w gazetach gdy tymczasem się nic nie zrobiło.
+1-0
Niedziela, 17 lutego 2019 r. godz. 07:21
~stalowa
Trafnie i celnie napisane,w Stalowej Woli dużo jest starych ,chorych ludzi,którzy wymagają pomocy,którzy nie są w stanie brać udział w zajęciach Trzeciego Wieku i miasto powinno wyjść do nich z jakąś sensowną ofertą .Kiedyś pracowali ,byli aktywni,teraz nękają ich choroby,ból,dokucza samotnośc,Panie Prezydencie,władze miasta,zajmijcie się tym ważnym problemem!!!
+3-0
Niedziela, 17 lutego 2019 r. godz. 02:23
~Stosh
Lucek to był prawdziwy sportowiec bohater naszego miasta To wielki wstyd i hańba dla obecnych włodarzy miasta ze nie widzieli problemów schorowanego człowieka który zasłużył na uwagę i pomoc Hańba i wstyd dla zachłannych nadbereznego izarzecznego Dostaniecie za to zapłatę w odpowiednim czasie obiecuje Hanba
+2-0
Niedziela, 17 lutego 2019 r. godz. 00:11
~WM59
Piszecie o zmianie mieszkania,zapomodze o nazwaniu Jego imieniem hali a tydzień temu Lucek przebywał w szpitalu na dermatologi odmówiono mu podania tlenu twierdząc że to nie kardiologia i jak mu duszno to niech siądzie przy oknie i o ZGROZO przesiedział na wózku tak całą noc.
+2-0
Sobota, 16 lutego 2019 r. godz. 23:11
~Stalówek
Ma Pan rację panie redaktor,e.Gdzie byli ,,celebryci" miejscy polityczni?Nie zamienić mieszkania z 4 piętra na parter?!?!?!?Ale już k...A poczet sztandarowy z pniakami na czele na marsz żałobny trzeba wystawić!?!?Panie Algierd! Co to k. . jest!?!?Pan sam nie ma pewnie siły tej hipokryzji komentować.Był pan Lucek,było wielu innych chłopaków którzy oddaliby za ten klub życie.Dla mnie jesteście Panowie bohaterami,wzorami do naśladowania,zapomnianym niestety...Jak ktoś wspomniał gdzie są jakieś gabloty,zdjęcia na mieście,miejscach publicznych o Naszych wybitnych sportowcach??Pamiętają o Nich polityczni jak Ich już nie ma bo...nie trzeba Im już pomagać ale kreować propagandę i budować swoją nienaganną opinie na mitach a nie na faktach.Rzygać się chcę. .
+2-0
Niedziela, 17 lutego 2019 r. godz. 07:28
~stalowa
Akurat tablice są obrazujące osiągniecia sportowe(obok Miejskiej Biblioteki) ,dawni mistrzowie na nich,nawet został tam zamieszczony nekrolog Lucjana Treli.ale nie to jest najwajażniejsze,trzeba pamiętać na co dzień o starych sportowcach.
+0-0
Sobota, 16 lutego 2019 r. godz. 20:58
~Renata
Coraz więcej wspaniałych ludzi odchodzi. Szkoda ze nie ma następców bo młodzi wyjeżdżają i nie wracają.
+1-1
Sobota, 16 lutego 2019 r. godz. 20:47
~Marek Sioda
Pytam sie czy ja mam z wami zrobic porządek ?
+0-3
Sobota, 16 lutego 2019 r. godz. 22:31
~Pajac
Możesz zrobić u mnie. Miotle ci dać?
+2-0
Sobota, 16 lutego 2019 r. godz. 20:22
~narożny
czy ja dobrze rozumiem,że świętej pamięci Pan Lucjan nie wypracował emerytury za hurtowy chmielowy biznes?
+0-1
Sobota, 16 lutego 2019 r. godz. 22:49
~mi
narozny najlepiej jak ,przytocze slowa kaczynskiego zamknij morde ,jak nie znasz sytuacji nie komentuj ,co w tym zlego ze mial firme z synami ,chcial pracowac to pracowal i nic ci do tego odprowadzal podatki,a ze mamy taki system emerytalny to nie jego wina ,zawinily tez wladze miasta ,jak walczyl ,promowal stalowke to bylo dobrze ,a teraz do czego im byl potrzebny ,do dawania zasilkow ,wstyd
+2-0
Sobota, 16 lutego 2019 r. godz. 19:33
~Krystyna Zielonka
ciotka we Francji, emerytka, jak jej powiedziałam ile biorę emerytury po 44 latach pracy, spytała: czy to tygodniowo?
+2-0
Sobota, 16 lutego 2019 r. godz. 19:18
~jabar
całkowita kompromitacja władz i miasta i powiatu, pójdziecie do piekła
+2-0
Sobota, 16 lutego 2019 r. godz. 19:04
~Robert
Co komu szkodziło wykorzystać do końca potencjał pana Treli jako trenera? Juz takiej perły mieć nie będziemy. Jak sam przyznał miał 1000 złotych za trenowanie młodzieży. To śmieszne pieniądze w porównaniu jakie zarabiają misiewicze z PIS. A dla emeryta to kwota olbrzymia.
+2-0
Sobota, 16 lutego 2019 r. godz. 18:57
DzidekzCzarnieckiego
A pan Panie altorze jak pomug?
+2-2
Niedziela, 17 lutego 2019 r. godz. 15:04
~Gosia
Babcia, komuna by cię zablokowała, ale już się naszczęście skończyła.
+1-0
Sobota, 16 lutego 2019 r. godz. 22:50
~Ferdek z Poniatowskiego
Babci chodzi o DziadkazCzarneckiego bo on jest największym idiotą na tym forum. Nie kumasz? O ciebie jej chodzi
+0-1
Sobota, 16 lutego 2019 r. godz. 20:56
DzidekzCzarnieckiego
Babciu,sam bym to zablokowau,hodzi ci o Blawata czy Ferdka?
+1-1
Sobota, 16 lutego 2019 r. godz. 19:05
~Babcia
Czy nie da się tego debila zablokować? Tych wypocin z błędami nie da się czytać.
+2-1
Sobota, 16 lutego 2019 r. godz. 18:21
~Lewy prosty
Zachowajmy spokój.., Lucjan Trela to legenda dla milionów..,ale dla Rodxiny po prostu Ktoś najbliższy... Kto z tym się upora? Piękne słowa powiedział w kościele Janusz Kotulski. Lucek był nasz kibiców, ale przede wszystkim Mężem, Ojcem, Dziadkuem. Był spełnionym Człowiekiem, który jednak przeżywał także wielki osobisty dramat. Szacun dla Rodziny, która musiała tyle lat mierzyć się z legendą, a chciała tylko Męża, Ojca, Dziadka. Zachowajmy w psmięci Lucka jako naszego wielkiego Idola, ale zostawmy Lucka jego Rodzinie.
+2-0
Niedziela, 17 lutego 2019 r. godz. 21:02
~bbb
Napiszę jeszcze raz ,Pan Kotulski zostawił rodzinę,gdy była w potrzebie,a teraz wielki moralista się znalazł!!!
+0-0
Sobota, 16 lutego 2019 r. godz. 18:04
~
Władze miasta mogą się jeszcze zrehabilitować ponieważ została żona Pana Lucjana z tymi samymi problemami i w dodatku z samotnością i pustką po mężu.Zamiast wydawać ogromne pieniądze na bezsensowne projekty żeby zyskać wyborców ,pomóżcie ludziom którzy rozsławili imię Stalowej Woli nie tylko w Polsce ale i na świecie .Znałam i podziwiałam ! Żegnaj MISTRZU , Nowy Jork płacze !
+2-0
Sobota, 16 lutego 2019 r. godz. 17:58
~Pisowiec
No a gdzie są komentarze hejterow:manukun dziadek z Czarnieckiego? czyżby nieciekawy temat?
+1-1
Sobota, 16 lutego 2019 r. godz. 18:48
~luna
@pislamista.Uważasz podłoto,że ten prostacki twój komentarz pasuje do tego artykułu.Pomyśl trochę.Głowa nie służy tylko do noszenia czapki.
+0-1
Sobota, 16 lutego 2019 r. godz. 17:24
~gegę
Do treści felietonu warto dodać i ten szczegół, że z tych na ustach co mają pełno frazesow o dobroci i służeniu innym(za wynagrodzeniem, sic!) nikt nie zrobił nić a sprawie zmiany kondygnacji dla schorowanego olimpijczyka. Małość ludzi niby odpowiedzialnych za drugiego czlowieka polega także i na tym, że potrafią się ogrzać przy każdym znaczącym ale gdy ten się potknie to ręki mu nie podadzą! Starali się mocno, że jeden wywalił go z prowadzenia szkółki Feniks a drugi przez rok nie potrafił podać mu ręki! Tak wyglada miłość bliźniego w tym miasteczku i powiecie! Wstydźcie się "samorządowcy"!
+2-0
Niedziela, 17 lutego 2019 r. godz. 22:06
~Zmartwiony
Święte słowa !!!
+0-0
Sobota, 16 lutego 2019 r. godz. 17:03
~brew
Czy tych wszystkich, uczestniczących w pogrzebie, którzy mogli pomóc, nie parzyła przy grobie ziemia w wypastowane buty?
+2-0
Środa, 27 lutego 2019 r. godz. 12:30
~jabar
im nawet jak plujesz na ryje to mówią że deszcz pada
+0-0
Sobota, 16 lutego 2019 r. godz. 16:48
~siwy
Zupełna kompromitacja i znieczulica władz miasta i powiatu Stalowa Wola. Natomiast doskonale potrafią zadbać o siebie i o wlasne potrzeby.
+2-0
Sobota, 16 lutego 2019 r. godz. 16:31
~Łukasz
Warto zastanowić się nad sensem istnienia i wydatkowania milionów na centrum seniora w C4. W niczym ten twór nie rozwiąże realnych problemów ludzi starych i schorowanych. To kupowanie elektoratu który jest jeszcze na tyle sprawny aby pójść do kościoła a po mszy do urny w roku wyborczym.
+2-1
Sobota, 16 lutego 2019 r. godz. 16:20
~stalowiak
próbowali zorganizować zapomogę, "jakieś wsparcie finansowe" ale już nie zdążyli - piszmy jasno: to słowa starosty Janusza Zarzecznego. Gdyby odpalił mu pan ze swojej pensyjki którą pan bierze za lans i pierdzenie w stołek kilka stów, czy zrobił zakupy, wykupił leki, bez zbędnego pierd... w mediach też by się nic nie stało!
+2-0
Sobota, 16 lutego 2019 r. godz. 16:13
~Kabi
Smutne ale prawdziwe.
+3-0
Stalowka.NET - Felietony
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.