Stalowa Wola Stalowa Wola: Szymon Jędruch (tenor, aktor)
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Audio Niedziela, 19 listopada 2017 r. Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła
 Audio
» "Młodzież trzeba uczyć inaczej niż kiedyś" - rozmowa z Mateuszem Małysem, nauczycielem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli.
» "Pamiętamy o Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie" - rozmowa Jerzym Mielniczukiem, dziennikarzem "Super Nowości"
» "Telewizje lokalne w Stalowej Woli nie rozwijają się" - rozmowa z Maciejem Krasoniem, założycielem i pierwszym prezesem Telewizji Miejskiej Stalowa Wola.
» "Chodzimy dużo, bo ruch to zdrowie" - rozmowa z Wandą Szafran, prezes Klubu PTTK "Łazik" w Stalowej Woli.
» "Dyskusyjne Kluby Filmowe działały kiedyś prężnie" - rozmowa ze Zbigniewem Światowcem, miłośnikiem kina, współzałożycielem pierwszego w Stalowej Woli DKF-u.
» "Tematyka zdjęć jest taka sama, inna jest technika" - rozmowa z Bogusławem Kwiecińskim, fotografem i właścicielem zakładu fotograficznego w Stalowej Woli.
» "Kulturystyka jest dla mężczyzn, nie dla kobiet" - rozmowa z Szymonem Łokajem ze Stalowej Woli, zawodnikiem sportów sylwetkowych ogólnoświatowej Federacji IFBB.
» "Staram się pomagać osobom niepełnosprawnym" - rozmowa z dr Edytą Lisek-Lubaś, wykładowcą i edukatorem na rzecz osób z różnymi niepełnosprawnościami.
Więcej » 
 Wiadomości lokalne
» Lasowiackie zabawy andrzejkowe
» Świętowali na złoto i diamentowo
» Liść Demokracji w Stalowej Woli
» Mężczyzna i kobieta zatrzymani w sprawie ataku z użyciem noża
» Policja o bezpiecznej jeździe
» Mężczyzna ciężko ranny po ataku nożownika. Sprawca zatrzymany
» Zaparkował na dwóch miejscach dla niepełnosprawnych
» Dzień Otwarty Notariatu w Stalowej Woli
» WOŚP szuka wolontariuszy
» W wypadku ucierpiała rowerzystka
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Wasze dyplomy poświadczają wiedzę, umiejętności, to że obcowaliście z ekspertami aby sami stać się nimi w przyszłości"
Dr hab. Marcin Tkaczyk, prof. KUL.
 Imprezy w mieście
» Weź się, zmień się!
» Promocja książki o Katyniu
» Wielki Finał Międzymiastowego Turnieju Wiedzy o COP
» Piotr Bałtroczyk - Mężczyzna z kijowym peselem
» Koncert Zakopower
» Wyspiański w Muzeum Regionalnym
» Walczyli o Polskę, w którą wierzyli - żołnierze "Tarzana"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»Wyspiański w Muzuem Regionalnym
»W straży otwarto zmodernizowane stanowisko kierowania
»Uwaga TVN w Stalowej Woli
»Nożownik w galerii handlowej VIVO!
»KUL: Inauguracja roku akademickiego 2017/2018
Więcej » 
Niedziela, 19 lutego 2017 r. godz. 14:53     Rozmawia: Marek Ziemba
Rozwadów oczami mieszkańca - rozmowa z Januszem Małkowiczem

- Rozwadów ma potencjał, ale brakuje liderów - rozmowa z Januszem Małkowiczem, pochodzącym z Rozwadowa, ale przez kilkanaście lat mieszkającym w Londynie pasjonatem historii i regionu.- Rozwadów ma potencjał, ale brakuje liderów - rozmowa z Januszem Małkowiczem, pochodzącym z Rozwadowa, ale przez kilkanaście lat mieszkającym w Londynie pasjonatem historii i regionu.
Fot. Jacek Rodecki
Czy rewitalizacja płyty rynku ożywi Rozwadów i przyciągnie mieszkańców? Po rewitalizacji będzie mniej pustych kamiennic wokół rynku? Dlaczego ruchu samochodowego w rynku nie trzeba ograniczać? Dlaczego w konsultacjach społecznych dotyczących rewitalizacji Rozwadowa uczestniczy niewiele młodych ludzi? Jakie własne pomysły na Rozwadów ma gość studia? Po co przywiózł z Oxfordu sprzęt do golfa? Czy wrócimy do dawnej świetności Rozwadowa? O tym wszystkim w rozmowie z gościem studia portalu Stalowka.NET!

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 21 lutego 2017 r. godz. 11:49
40 groszy za wpis
Rozwadów i stalówa city z atrakcjami typu: Bułgarzy przy torach, lumpy w parku w Rozwadowie, dresy z Wojska Polskiego, ZKS Stal Stalowa Wola hulgans boj z Zatorza, Alutec i Kacze Doły na Piaskach. No i zapomniałem mentalność mieszkańców Polszy C, którzy kupują fajki od Ukraińców i jak tu kupić używanego Pasata 1,9 oczywiście w TEDEiku.

Poniedziałek, 20 lutego 2017 r. godz. 21:59
Kraków
Dzięki wchłonięciu Rozwadowa do Stalowej Woli. Miasteczko straciło swoją tożsamość. Dziwie sie ze miasteczko dziś nie odłączy sie od Stalowej Woli. Mieszkańcy Rozwadowa by tylko zyskali.

Poniedziałek, 20 lutego 2017 r. godz. 21:53
Rynek
Od lat nic sie nie zmienia. Kiedyś było takie hasło: Rozwadow. Farba , wódka , prostytutka

Poniedziałek, 20 lutego 2017 r. godz. 21:52
Historyk
Po wprowadzeniu programu rządowego 500+ to dopiero w Rozwadowie przybędzie żyli. Historia sie powtarza

Poniedziałek, 20 lutego 2017 r. godz. 21:50
Antoni
Kiedyś w rynku był sowiecki pomnik z czerwona gwiazda

Poniedziałek, 20 lutego 2017 r. godz. 17:38
zyga
Ten jegomość to bazuje chyba w rynku.,bo szwęda się z plecaczkim.Ale co on wie?

Poniedziałek, 20 lutego 2017 r. godz. 17:30
powodzenia
Po wysłuchaniu czuję, że coś zrobi. Pozytywnie nastawiony, trzeba wspierać takich ludzi. Zawsze jest to rodak, inwestuje czas i siły, pewnie i kasę. Tylko by nasze przepisy go nie zawiodły i nie puściły z torbami. I z powrotem nie musiał wyjeżdżać odrobić swoje zaangażowanie.

Poniedziałek, 20 lutego 2017 r. godz. 13:21
Kto to jest?
Kto to jest? Takich co wyjechali to jest ho ho,a może jeszcze więcej. A czy każdy kto wyjechał ma teraz coś do powiedzenia? Zachłyśnięcie wielkim światem, może brzmieć dla niektórych imponująco. Bohaterzy z opóźnionym działaniem i to aż z Londynu. Prawie z każdej rodziny ktoś wyjechał, całe rodziny czasami i teraz po latach będą nam meblować.

Poniedziałek, 20 lutego 2017 r. godz. 12:40
szkoda
Do "Mariola" upuśćmy wodze fantazji i dalej powspominajmy.... Było Nadleśnictwo, tartak, sąd, notariat, szpital kolejowy, hotel przy dworcu kolejowym, co wtorkowy targ(aktualnie jest tu Zrywpol), dwie szkoły podstawowe i jeden ekonomik, kino Polonia(Planeta aktualnie), restauracja Ludowa w rynku, gęsta sieć urokliwych sklepików . Piękne, kulturalne miasteczko z wszelkimi instytucjami po których dzisiaj nie ma ani śladu. Rozwadów wyszedł na fuzji ze Stalową Wolą niczym "Zabłocki na mydle". Tamtych instytucji nikt już nie przywróci, a szkoda!

Poniedziałek, 20 lutego 2017 r. godz. 11:38
jurek
pan Małkowicz to co za jeden gość ?Widać go plączącego się po Rozwadowie coś fotografującego, ale po co?Jego wyobrażnia jest z kosmosu.

Poniedziałek, 20 lutego 2017 r. godz. 09:46
Wojtek
Najlepszy był sklep zoologiczny Mówiliśmy ze idziemy do śmierdzielka :)

Poniedziałek, 20 lutego 2017 r. godz. 08:14
Mariola
Kiedyś w Rozwadowie było 5 piekarni. Dziś nie ma żadnej. Czy to ktoś jeszcze pamięta? Piszcie co o tym myślicie i jak to wspominacie

Niedziela, 19 lutego 2017 r. godz. 17:54
Stalówek
fersti.Sandomierska też będzie przebudowywana,na 2 etapy bo pochłonie to sporo kasy i oto sie martwie.Do każdej inwestycji dotowanej przez góre trzeba miec własny wkład.sa to dziesiątki milionów i tych pieniędzy miasto nie ma .Kredyt...

Niedziela, 19 lutego 2017 r. godz. 17:39
Dzidek z czarnieckiego
W Rozwadowie to żem litry piwa wychlal z kumplami w pijawce w rynku

Niedziela, 19 lutego 2017 r. godz. 16:31
Dobra zmiana
Czy remont w burdelu w Rozwadowie to jest w ramach rewitalizacji ?

Niedziela, 19 lutego 2017 r. godz. 15:58
rychu80
Co z dworcem w Rozwadowie?teraz prezes pkp robi co chce,ale chce burzyc bo brakuje mu kasy na calosc.Wiec wpadł na pomysl zeby pol remontowac a pol zburzyc jak samorzad nie chce.

Niedziela, 19 lutego 2017 r. godz. 15:40
lasowiak
To będzie coś takiego jak śmietnikoławka, sztuczne lodowisko przed MDK itp. genialne wyczyny. Same chęci nic nie dają, trzeba mieć MĄDRY pomysł. Ehh, szkoda słów!

Niedziela, 19 lutego 2017 r. godz. 15:37
Lipowa
Jak narazie widzę że pieniądze z rewitalizacji otrzymują firmy spoza Stalowej Woli. Wykonanie strony www - firma z Rzeszowa, serwer - firma Rzeszowa i zdjęcia też wykonuje ktoś z zewnątrz. Wykonanie projektu architektonicznego firma z KUL Lublin. A pytanie jest takie, czy prezydent nie ma w Urzędzie serwera na stronę www? Nie ma informatyka który by ją wykonał? Nie ma Urzędowego fotografa? Nie wspomnę o architekcie miejskim. Myślałem że po obaleniu poprzedniej władzy rozdawnictwo się skończy i pieniądze zostaną w Stalowej Woli ale widzę że do magistralnego fotela się przywiera. Myliłem się!!!

Niedziela, 19 lutego 2017 r. godz. 15:35
fersti
Niby rewitalizacja Rozwadowa to tylko zasłona dymna dla... prezydenta. W ten sposób chce uniknąć posądzenia, że tą zabytkową częścią(dzielnicą) jest mocno zainteresowany. Nie jest to prawdą, ze tak jest. Popatrzcie państwo na inne detale planu na ten rok, np. ulica Lipowa ma wyglądać jak z bajki ale już równoległa do niej Sandomierska tyle szczęścia nie miała - brakuje przy niej nawet chodników dla pieszych nie wspominając o nawierzchni całej ulicy! Dlaczego się dzieje zapyta przeciętny mieszkaniec ulicy "macoszej"? Odpowiedzi trzeba szukać w układzie jaki powstał po wyborach. Za bramą wiodącą od ulicy Lipowej jest prywatna własność położona już na terenie parku podworskiego, pech chce, że należy do jednego z radnych miejskich związanego z partą pis. Czy to jeszcze trzeba dodatkowo tłumaczyć? Szkoda Rozwadowa, szkoda Charzewic szkoda całego miasta, że sobie wybrano takiego gospodarza u którego ciasno w głowie ale przestronno w gębie.

Niedziela, 19 lutego 2017 r. godz. 15:23
rozw-ielitek
Ta rewitalizacja pochłonie więcej kasy niż będzie tego efekt. Lucek chce zdobyć poklaska a te projekty są żałosne i szkoda kasy.

Niedziela, 19 lutego 2017 r. godz. 15:13
Ala
Projekt Rewitalizacji jest robiony niepoprawnie. Na spotkania nie przychodzi nawet 1% mieszkańców Rozwadowa. A co dopiero zaangażowanie mieszkańców Stalowej Woli

Stalowka.NET - Audio, Nagrania, Dźwięki
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.