Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 20 kwietnia 2024 r. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
 Wiadomości lokalne
» Muzeum COP zaprasza na wirtualny spacer
» Usterka usunięta. Tężnia solankowa w Parku Jordanowskim
» Stalowowolski Hackathon rozpoczęty!
» W piątek policyjne działania "Prędkość"
» Dzień otwarty w SLO
» Trzy auta zderzyły się na Chopina. Dwupasmówka zablokowana
» IV sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Stalowej Woli
» Dlaczego nie działa tężnia w Parku Jordanowskim?
» Drzewko za makulaturę ma już 10 lat
» Ruszają miejskie potańcówki
» Na trasie podskarpowej auto wypadło z drogi. 1 osoba ranna
» Kwietne sadzonki z Parku Jordanowskiego skradzione
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Koncert Wiedeński - Orkiestra Księżniczek
» Benefis Jerzego Augustyńskiego
» Grupa MoCarta - Ale Kino!
» Warsztaty motania lalek
» Majówka 2024
» Jubileuszowa Gala Gałązki Sosny
» Kabaret Nowaki w nowym programie
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Muzeum COP: Matematyczny pociąg
» Z muzealnego skarbca
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Piknik w Parku Jordanowskim
»Otwarcie Parku Jordanowskiego
»SPS ze wsparciem Elżbiety Łukacijewskiej
»Kamień węgielny pod nowe osiedle Ogrodowe
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Gospodarka

Czwartek, 12 stycznia 2012 r. godz. 00:15     /Magdalena Rodecka/
Zeng Guangan: będziemy podnosić wydajność

- Tu w Polsce będziemy kontynuować produkcję spycharek i sprzedawać je na całym świecie. Nasza siedziba w Stalowej Woli będzie największym zakładem zagranicznym - mówił Guangan, prezydent grupy LiuGong.
- "Tu w Polsce będziemy kontynuować produkcję spycharek i sprzedawać je na całym świecie. Nasza siedziba w Stalowej Woli będzie największym zakładem zagranicznym" - mówił Guangan, prezydent grupy LiuGong.
Fot. Jacek Rodecki
- "Będziemy inwestować w nowe urządzenia i maszyny, aby podnieść wydajność obecnych wydziałów produkcyjnych" - powiedział w rozmowie z Stalowka.NET Zeng Guangan, prezydent grupy LiuGong.

Zdaniem Zenga LiuGong zdecydował się ulokować swój biznes w Polsce, ze względu na świetne położenie geograficzne oraz dynamiczny rozwój polskiej gospodarki, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich kilku lat. Znaczenie miały także względy kulturowe.

- "Huta Stalowa Wola jest bardzo słynną firmą w naszej branży. Technologia produkcji spycharek jest bardzo zaawansowana. Oceniamy wysoko wasz profesjonalizm i umiejętność produkcji. Nasza transakcja z HSW odpowiada nie tylko kierunkowi rozwoju światowej gospodarki, ale również interesom LiuGonga" - mówił prezydent.

POLSKO-CHIŃSKA KADRA BĘDZIE KIEROWAĆ SPÓŁKĄ

W stalowowolskich zakładach LiuGong ma głównie produkować, prowadzić badania i rozwój technologii. Dla przykładu, w Holandii, gdzie chiński inwestor ma aż dwie firmy, jedna będzie inwestować w polską spółkę LiuGong Machinery Poland, z kolei druga LiuGong Europa, niezmiennie jak do tej pory, zajmować się sprzedażą wyrobów. - "Tu w Polsce będziemy kontynuować produkcję spycharek i sprzedawać je na całym świecie. Nasza siedziba w Stalowej Woli będzie największym zakładem zagranicznym" - mówił Zeng.

Za bieżące funkcjonowanie spółki LiuGong Machinery Poland odpowiedzialni będą głównie dyrektorzy, pracujący do tej pory w Oddziale I HSW S.A. Zdecydowaną większość mają stanowić Polacy.

Nieco inny skład ma za to Rada Nadzorcza. - "W Chinach zarząd i rada nadzorcza są inaczej odbierane. W naszym zarządzie LiuGong, czyli w polskiej radzie nadzorczej jest siedmiu członków: pięciu Chińczyków, jeden Amerykanin i jeden Polak. Rada kontroluje działanie firmy" - wyjaśnia Zeng. Z kolei liczba Chińczyków, na stale stacjonujących w Stalowej Woli nie przekroczy dziesięciu osób. Będą to osoby ulokowane na tzw. średnim stopniu zarządzającym.

WYDZIAŁY HSW CZEKA REMONT

Pierwszym krokiem jak powiedział nam Zeng ma być zintegrowanie zasobów oddziałów HSW i Dressty z globalną siecią LiuGonga, by w niedługim czasie zwiększyć na świecie sprzedaż spycharek.

- "Pierwsza połowa bieżącego roku ma być nastawiona na produkcję i rozwój naszych zaawansowanych technologii koparek i ładowarek LiuGonga. Obecnie przestrzeń wszystkich wydziałów produkcyjnych w HSW jest dla nas wystarczająca. Niektóre z nich są bardzo stare. Musimy zainwestować w nie dużo pieniędzy, w remonty oddziałów produkcyjnych. Przykładamy szczególną wagę do zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, ochrony środowiska. W to wszystko będziemy krok po kroku inwestować" - wyjaśnia Zeng Guangan.

Zdaniem chińskiego inwestora Huta Stalowa Wola jest ładnym zakładem i odpowiada w pełni wymaganiom LiuGonga. Przyszłe inwestycje mają skupić się przede wszystkim na obiektach położonych na terenie zakładu. Na chwilę obecną Chińczycy nie planują ekspansji poza jej teren.

Zdaniem Zenga obecny system jest niewydajny, dlatego docelowo inwestor zrezygnuje z produkcji drobnych, "małowartościowych" części, skupiając się zarówno na montażu maszyn, jak i wytwarzaniu kluczowych komponentów.

- "Do pięciu lat chcemy zmienić hutę w jedną z największych i najlepszych firm w Europie" - powiedział nam na zakończenie rozmowy Zeng Guangan, prezydent grupy LiuGong.

Zobacz więcej:
- Kupili część cywilną HSW. Chcą podbijać światowe rynki
- Fotoreportaż: LiuGong kupił I Oddział HSW S.A.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Sobota, 14 stycznia 2012 r. godz. 19:47
~Tiutiurlistańczyk
Miejmy nadzieję że w końcu pracowici ludzie znajdą pracę w HSW a nieroby i cwaniaczki wylecą na bruk. Szkoda tylko że będą pracować na Chińczyków za najniższą krajową. Ale do tego doprowadziły rządy młodej polskiej demokracji. Uczmy się na błędach.
+0-0
Sobota, 14 stycznia 2012 r. godz. 17:06
~Dziad Proszalny
@Bruce Lee 10/10
+0-0
Piątek, 13 stycznia 2012 r. godz. 22:40
~Bruce Lee
miska ryżu i pałą po krzyżu
+0-0
Piątek, 13 stycznia 2012 r. godz. 21:26
~LiuGang
Premier z prezydentem przyjadą ponownie, żeby odtrąbić sukces w telewizorni. Słupki wzrosną, bo światowy gigant przejął największy zakład na Podkarpaciu, piszą o tym wszystkie gazety i zintegrują nas lepiej z Chińczykami! Prawda jest taka, że HSW rozkradli - i nikt za to nie odpowie! Słabe zarządzanie, kiepski marketing, brak innowacji, dobrych specjalistów. Jak w poniższych komentarzach - były możliwości, aby rozszerzyć ofertę i dostosować do potrzeb rynku nie tylko w Polsce. Popełniono błędy i odpowiedzialni dostaną jeszcze odprawy! Proponuję zorganizować w pobliżu HSW marsz lub protest przeciwko chińskiemu zaborcy. Bez palenia opon. Msza święta + zwykłe zgromadzenie ludzi z flagami Polski i herbem Stalowej Woli.
+0-0
Piątek, 13 stycznia 2012 r. godz. 16:51
~Dziad Proszalny
Ha ha ha no to nieroby związkowcy zaraz Wam podniosą wydajność.
+0-0
Piątek, 13 stycznia 2012 r. godz. 14:20
~planista
Do bf Nie wiem co miał na mysli - wiem co napisał cyt. ''Fachowiec" się odezwał. W HSW nie produkowało się i nie produkuje koparek''. Prawda czy fałsz?
+0-0
Piątek, 13 stycznia 2012 r. godz. 11:07
~bf
Do planista chyba miałeś na myśli koparki linowe(dobre do stawów) a belfer hydrauliczne czyli współczesne jak prawie wszystkie obecnie wiec belfer ma racje ,że w HSW nie były produkowane żadne hydrauliczne koparki a z artykułu wynika ze takie maja być produkowane przez Liu Gong w STW.
+0-0
Piątek, 13 stycznia 2012 r. godz. 10:10
~planista
Do Belfer ! Nie masz pojecia co piszesz to nie pisz! HSW produkowała koparki gasiennicowe symbol KM - 602A .
+0-0
Piątek, 13 stycznia 2012 r. godz. 09:37
~kidler
teraz pewnie w stalówce chińszczyzna będzie codziennością od podróbek po skośnookich krasnali na ulicach
+0-0
Piątek, 13 stycznia 2012 r. godz. 08:31
~młody
Żal, żal i jeszcze raz żal! Nigdy Wam tego młodzi nie zapomną... Jestem studentem. Niejednokrotnie mialem przyjemność zwiedzić hutę. Widziałem jej potencjał, widziałem wielu wysokiej klasy specjalistów, widziałem dla niej przyszłość. Przykra sprawa, że z uśmiechem na twarzy sprzedajecie dorobek naszych dziadków wypasione buce!
+0-0
Piątek, 13 stycznia 2012 r. godz. 01:00
~stalowiak
Sprzedaliście Polskę razem z Hutą. Ludzie zapamiętają !!!!!!!!!!!!!
+0-0
Czwartek, 12 stycznia 2012 r. godz. 23:13
~kidler
ja tam na nich biznes zrobie! kupie budę koło huty i założę sklepik "ryże świata"
+0-0
Czwartek, 12 stycznia 2012 r. godz. 19:55
~kopa
@! Polski kapitał nawet nie potrafi w Polsce działać. Prawda jest taka że Chińczycy mogliby nawet palcem nie kiwnąć tylko zainwestować więcej kasy i wybudować własną fabrykę obok, a my byśmy tylko mogli sobie popatrzeć. Wszyscy najeżdżają na nich jak na najgorszego okupanta, a prawda jest taka że sami sobie Polacy ten los zgotowali. Ale co tam, Bronek z Donaldem będą się chwalić że oni tutaj byli, obiecywali uratować nasz zakład i odnieśli sukces.
+0-0
Czwartek, 12 stycznia 2012 r. godz. 18:06
~!
To jest chiński kapitał działający dla dobra Chin i Chińcyków a nie dla dobra Polski i Polaków.
+0-0
Czwartek, 12 stycznia 2012 r. godz. 16:34
~kamillll
na wypłatę będzie ryż
+0-0
Czwartek, 12 stycznia 2012 r. godz. 16:34
~Jaga.
teraz ci co zgodzili sie na prywatyzacje beda mieli jak murzyni w ameryce,miska ryzu i styropianik do spania i beda robic 20 godzin na dobe dla chinczyka,a jak nie to do zwolnienia.
+0-0
Czwartek, 12 stycznia 2012 r. godz. 14:26
~Luka
Nie wiem czego tak się martwicie- Teraz jest Chińczyk, wcześniej byli Włosi (Toora Poland), Amerykanie (Merol), Niemcy itp. Czy tylko dlatego że to tak odległa kultura tyle w was ksenofobii? Jeżeli postanowili w naszym mieście inwestować to tylko się cieszyć, jeżeli będą zwiększać zakres produkcji, skupiać się na nowoczesnym know-how.... to czego chcieć więcej?? Może jedna z firm zawaliła autostradę pochodzenia chińskiego, ale czy to powód żeby być sceptycznym wobec innych? Globalizacja to fakt. Już od wielu lat. Czas się dostosować.
+0-0
Czwartek, 12 stycznia 2012 r. godz. 13:14
~dr inż.
Koparko-ładowarka to jednak nie koparka a uniwersalna maszyna mogąca pełnić rolę koparki w bardzo ograniczonym stopniu.
+0-0
Czwartek, 12 stycznia 2012 r. godz. 13:07
~jan
pierwsze z czym chińczycy powinni zrobić porządek to tkzw. ,,oddelegowania do pracy związkowej", chcesz działać społecznie proszę bardzo masz na to czas po pracy ....
+0-0
Czwartek, 12 stycznia 2012 r. godz. 11:12
~adam1
belfer Ty to dopiero znawca jesteś,koparko-ładowarka gdzieś Ci umknęła.Jak masz pisać żeby pisać to lepiej nic nie pisz albo pisz na forum stalowegomiasta.pl tam są właśnie na takim poziomie jak Ty.Też uważam ,że naszemu zakładowi wyjdzie to na dobre.Zobaczymy jak szybko zarządzający Z-5 przejedzą pieniądze z transakcji i sprzedadzą resztę zakładu.To ,że sprzedaje się majątek,który wypracowali nasi ojcowie i dziadowie też bardzo mnie boli ale niestety dzisiejszy Polak nie potrafi go utrzymać i nim zarządzić,dlatego uważam,że to było jedyne wyjście aby po zakładzie nie zostały gruzy.Przestańcie wreszcie obrażać i Chińczyków tylko dlatego,że są mądrzejsi i kupili prawie cały świat.
+0-0
Czwartek, 12 stycznia 2012 r. godz. 10:48
~brygadzista liu sang
koniec z wódą czas do roboty się wziąć
+0-0
Czwartek, 12 stycznia 2012 r. godz. 10:48
~Zweng Zwong - Miscz Zmiany
Robotniki z M16, wy niedługo naumieć się pracować według standard chiński człowieka. Będzie tak jak pisać Pan Krzysiek. Czas wziąc się za robota, dobra robota a nie opierniczanie. Koniec palenia w pracy, koniec picia kawy w godzinie pracy, wy musicie pracować dużo. W domu rano miska ryżu i filiżanka kawę a obiad dopiero po prcy. W Fabryce się pracuje a nie je, pije i pali. Pozdtrawiam, Wasz nowy Miscz: Zweng Zwong.
+0-0
Czwartek, 12 stycznia 2012 r. godz. 10:09
~belfer
"Fachowiec" się odezwał. W HSW nie produkowało się i nie produkuje koparek.
+0-0
Czwartek, 12 stycznia 2012 r. godz. 10:09
~kopa
No i bardzo dobrze - jeśli Polacy nie potrafią uszanować tego co mają to niech zajmie się ktoś inny. Z całego serca życzę pracownikom by mieli gdzie pracować a zakładowi by się rozwijał. Teraz nie ma co narzekać że trzeba było wcześniej zmienić produkcję, unowocześniać sprzęt itd, bo widocznie nie trzeba było skoro nikt się za to nie zabrał.
+0-0
Czwartek, 12 stycznia 2012 r. godz. 08:46
~Zenon
Stalowolania a raczej władze HSW same zacisnęły sobie więzy. HSW miała możliwości, mogła produkować wszystko, od nakrętek po różnego rodzaju urządzenia. Głupota kazała pozostawać przy koparkach więc stracili wszyscy. HSW mogła produkować wszystko, maszyny w hucie są przystosowane do wszystkiego, nie wiem czym się zajmowali planiści, ale ja nie jeden raz robiłem pewne elementy w hucie, dawałem rysunek znajomemu a ten na maszynie mi wszystko zrobił. nieudolność i tyle.
+0-0
Czwartek, 12 stycznia 2012 r. godz. 08:20
~Krzysiek
Czytaj: skonczy sie kawka o 8, sniadanie o 8.30, papierosek o 9, przelozenie papierkow o 9.30, 2 sniadanie o 10, papierosek itp. Chinczycy was w obroty teraz wezna. Bedziecie chodzic jak zegarki ..
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.