Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 26 kwietnia 2017 r. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
 Wiadomości lokalne
» Komunikat MZK
» Nie powiodła się próba oszukania mieszkańców "na wnuczka"
» Policjanci udzielili pomocy 13-latce z atakiem padaczki
» Basen nieczynny na czas remontu MOSiR?
» Uczcili 80-lecie Centralnego Okręgu Przemysłowego
» 40 lat minęło. Chór Gaudium przygotowuje się do jubileuszu
» Wyremontują sale w PSP nr 3
» Kto i za ile wybuduje nową drogę?
» Będzie turborondo i nowe autobusy. Ruszyły prztargi
» Policjanci pomogli choremu mężczyźnie
» 60 działaczy PO przyjedzie na Podkarpacie
» Zandberg w Stalowej Woli: nawet będąc poza parlamentem, można zrobić bardzo dużo
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Robimy to szczerze, od serca, dajemy z siebie maksymalnie dużo. Nas to bawi, chcemy żeby ludzie którzy tutaj przychodzą bawili się razem z nami".
dr Bartłomiej Belcarz, inicjator Sikorski Model Show
 Imprezy w mieście
» "Światło Krzyża. Słowo i obraz" - prezentacja albumu
» O informatyce na Politechnice Rzeszowskiej
» Dni Miasta 2017! Program imprezy
» Świat motyli - wystawa przyrodnicza
» Wystawa "Połącz się!"
» Bóstwa i ofiary. Zwierzęta starożytnego Egiptu
» Piotr Bałtroczyk - Mężczyzna z kijowym peselem
» Walczyli o Polskę, w którą wierzyli - żołnierze "Tarzana"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Stalowowolski
»Stalowowolski "Sokół" na rocznicowych obchodach w Senacie
»Co można znaleźć na stalowowolskim Jarmarku Wielkanocnym?
»Targi Pracy 2017
»Bieg Wiosenny w Rozwadowie
»My Stalowowolanie - koncert z okazji 80. rocznicy budowy Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 14:36     /Magdalena Rodecka/
61% pacjentów szpitala jest ze Stalowej Woli

Na piątkowej sesji Rady Miejskiej władze powiatu stalowowolskiego oraz szpitala przedstawili radnym informację z działalności lecznicy, inwestycji już zrealizowanych i tych planowanych.
Na piątkowej sesji Rady Miejskiej władze powiatu stalowowolskiego oraz szpitala przedstawili radnym informację z działalności lecznicy, inwestycji już zrealizowanych i tych planowanych.
Fot. Jacek Rodecki
Na piątkowej sesji Rady Miejskiej władze powiatu stalowowolskiego oraz szpitala przedstawili radnym informację z działalności lecznicy, inwestycji już zrealizowanych i tych planowanych.

Gmina systematycznie wspomaga szpital, dofinansując zakup sprzętu medycznego czy karetek pogotowia. Jak wyliczył starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny (PiS), aż 61% hospitalizowanych pacjentów jest właśnie z terenu Stalowej Woli. Rocznie pomoc udzielana jest ponad 13 tysiącom osób. W następnej kolejności są Zaleszany - 2277, Pysznica - 1970, Zaklików - 1663, Radomyśl nad Sanem - 1451 i Bojanów - 981.

Starosta w telegraficznym skrócie przedstawił co udało się w trakcie trwania kadencji zrealizować. Wyposażono między innymi pracownię diagnostyki obrazowej, zakupiono tomograf, echokardiograf, aparat rtg, niebawem zostanie zamontowany rezonans magnetyczny, zinformatyzowano szpital, rozpoczęto remont oddziału pediatrycznego, kupiono karetkę pogotowia. W kolejnych dwóch latach rozpocznie się przebudowa SOR-u wraz z lądowiskiem, IOIM-u i bloku operacyjnego oraz wiele innych, o których będziemy informować na naszych łamach. Mówiono też o zakupie karetki przez Stalową Wolę i ostatnio przez gminy wiejskie, ale bez udziału Zaklikowa. Staroście natomiast umknął zakup karetki przez Zaklików w 2014 roku, gdzie gmina ze swojego budżetu wyłożyła 130 tysięcy złotych oraz przyczyniła się do utrzymania od 2015 roku 24-godzinnego zespołu dojazdowego, co pozwala skrócić czas dojazdu do większości miejscowości tej gminy o około 10 - 15 minut.

Wielokrotnie starosta zwracał uwagę na rzeczy, którymi musiał zająć się w szpitalu, po swoich poprzednikach. Przypomnijmy, Robercie Fili (PO, starosta) i jego zastępcy, wicestaroście Mariuszu Sołtysie (Forum Mieszkańców Powiatu), który pełni tę samą funkcję przy Januszu Zarzecznym drugą kadencję.

Trzeba nadmienić, że temat szpitala to trudny orzech do zgryzienia dla każdego starosty i każdy z nich mógłby zaniedbania poprzednich zarządów wyciągnąć na światło dziennie. Gdy starostą został wspomniany już Robert Fila, media rozpisywały się o początku jego kadencji i o tym, że zastała go sprawa nieuregulowanych wypłat zaległych "trzynastek", wynagrodzeń za pracę w godzinach nadliczbowych, braku przez szpital zdolności kredytowej, wreszcie próbie odwołania przez związki zawodowe dyrektora szpitala Edwarda Surmacza. Lecznica nie miała pieniędzy i groziło jej jak mówił jej dyrektor wstrzymanie dostaw leków czy innych świadczeń na rzecz szpitala. Przed Filą pieczę nad szpitalem sprawował starosta Wiesław Siembida i wicestarosta Janusz Zarzeczny.

Od lat w stalowowolskim szpitalu w większości remontuje się wiekową infrastrukturę. Oprócz kardiologii inwazyjnej, za której budową opowiadał się starosta Bronisław Tofil, nie powstają już nowe oddziały. Mieszkańcy narzekają na brak okulistyki, gieriatrii, chirurgii dziecięcej, czy onkologii. Ta ostatnia funkcjonuje od niedawna w Tarnobrzegu ale tam szpital zarządzany jest przez województwo podkarpackie. I mimo że też ma swoje problemy stopniowo się rozwija.

Miasto z pewnością będzie wspierać szpital o czym mówił wielokrotnie prezydent Lucjusz Nadbereżny. Wiąże się to z dbałością o życie i zdrowie mieszkańców. Ponadto lecznica co roku płaci miastu podatek od nieruchomości w kwocie 170 tysięcy złotych.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Sobota, 18 lutego 2017 r. godz. 21:32
jojka
Szpital w Stalowej Woli to temat rzeka. Braki praktycznie na każdej płaszczyźnie. Rejestracja leży i kwiczy personel w mentalności pamięta i stosuje ukochaną przez siebie komune a odział położniczy to jest chyba w tym na pierwszym miejscu : "no patrz teściowa dziecko telepie ten cukierki nosi a ta leży i cuchnię. Ma szczęście że to nie na mnie trafiła " ostatnio nieszczęśliwie zginął jeden z lekarzy . Po około 2 tygodniach nikt nie zadzwonił i nie powiedział że wizyty będą lub nie będą. A po co .... i te łazienki na oddziałach. Grzybica! I brak jakiegokolwiek zadbania zastanowienia się. Ciężko umyć 75 letnią osobę pod prysznice gdzie drzwi się nie zamykają tracą brudem i nie ma nawet jak jej posadzić żeby się nie przewróciła.

Sobota, 18 lutego 2017 r. godz. 15:13
Miłosz
Janusz Zarzeczny nie mógł by być prezydentem Stalowej Woli?

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 23:13
Radny
A ilu pacjentów jest spoza powiatu? Jakaś rejonizacja obowiązuje? Jak np. przywożą z wypadku na Alejach rannego np. miszkańca Katowic to gdzie go klasyfikują ? Do której gminy ? Chyba ze wiozą go do szpitala Katowic ? Obawiam się że Pan starosta Zarzeczny manipuluje liczbami. Nie jest to wiarygodne

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 21:35
Misio
"Ponadto lecznica co roku płaci miastu podatek od nieruchomości w kwocie 170 tysięcy złotych." A jaki jest przychód od lokalnych parfii z tego samego tytułu? Wie ktoś?

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 21:24
Misio
A jaki procent z nich przechodzi do następnego etapu? ;)

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 18:04
jeff
lekarze z SOR i pogotowia niech popracuja nad kultura osobista i szacunkiem do drugiego czlowieka, bardzo niski poziom prezentuja a niby wyksztalceni

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 17:37
PACJENT
CO DO SZPITALA CZY KTOŚ W KOŃCU ZAINTERESUJE SIĘ PRACOWNIKIEM ( TAKI CZARNY , ZAROŚNIĘTY ) . DZISIAJ ZNOWU WIDZIAŁEM GO OK. GODZINY 10-TEJ JAK PRZESIADYWAŁ W SZPITALNEJ TOALECIE Z PIWEM ALBO CO CHWILĘ WYCHODZIŁ PRZED WEJŚCIE PALIĆ PAPIEROSA . ZA CO ON BIERZE PIENIĄDZE ?

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 17:21
Mauer
Najlepsze są opłaty za parking na którym trudno o miejsce.

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 17:18
Waldek
Czytam artykuł o zakupie sprzętu medycznego. Jest tego sporo. Jakoś starosta nie wspomina o sprzęcie od WOŚP. Nie wspomina czyli nie przekazano nic. Czyżby orkiestra zawiodła swoich zwolenników ?

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 16:42
wojciech
Wymienić wszystkie wiekowe łóżka i materace bo chorzy nie mogą leżeć na drutach z łóżek

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 16:41
Makaron
Leśniewski może i zrobił diagnostykę, ale jakim kosztem(szpital omal nie stał się bankrutem, ale to było ich zamiarem) Nie chce mi się już z wami wchodzić w dyskusję i nie będę wyliczał co zrobił dyr Surmacz ale to przy nim szpital wychodzi na prostą. Nie kopcie już tak tego szpitala, bo on jest dla Waszego dobra. Karetka dojedzie do jednego z drugim w 10-15 min ale jak wam to nie pasuje to likwidujcie, kopcie dalej. Będzie do was jeździł Tarnobrzeg, Janów Lub, bo Nisku się wszyscy nie pomieścicie.

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 16:18
Kolega
Panie Starosto Kochany! Po Panu tez w końcu ktoś przyjdzie i zapewniam Pana ze ma Pan stajnie auguasza nie tylko w szpitalu ale przede wszystkim w Starostwie. Może zacznij już ten gnój sprzątać bo do końca kadencji mało czasu.

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 16:08
bzdury!
Bzdura!!! Tomograf komputerowy został kupiony a cała diagnostyka wyremontowana za czasów Leśniewskiego!

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 15:36
Zibi
Pytanie ile to nas będzie kosztować? Bo mam wrażenie że wydatki na szpital są niewspółmierne w stosunku do pomocy jaka jest potem udzielana. Po pierwszym kontakcie zyskuje potem Tarnobrzeg, Nisko, Lublin czy Rzeszów.

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 15:26
Dzidek z czarnieckiego
Ja tam wole lepiej być zdrowy i nawet piwo odstawilem,no ale na bezrobociu jestem

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 15:17
KAZEK
TO BYLA SESJA MIASTA CZY POWIATU BO JUZ NIE CZAJE?

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 15:14
Olek
A niby skad maja być pacjenci?

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 15:06
Ania
A statystykami w wyremontowanej porodówce się Pan doktor nie chwali? Już lepiej w Nisku urodzić niż w Stalowej Woli

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 15:05
Patryk
Nie wiem czy ktoś kto nie ma konieczności już korzystania z "usług" szpitala chciałby w szpitalu w Stalowej Woli leżeć. Ot po prostu taką ma opinię

Piątek, 17 lutego 2017 r. godz. 14:55
Adam
Podstawowym problemem szpitala jest to że nie kształcić kadry. Dziś jeżeli ktoś ma pracę ze Stalowej Woli albo urodził się w czepku albo namaścił go rodzic-lekarz. Takich mamy specjalistów

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2017 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.