Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
 Wiadomości lokalne
» Powstanie budynek z mieszkaniami treningowymi
» Roszady w Zarządzie Powiatu?
» Są chętni na przebudowę parkingu przy PCK w Stalowej Woli
» Pożar w bloku na Alejach. Na kuchence spalił się garnek
» Dzień otwarty w SLO w Stalowej Woli
» W piwnicy w bloku na Śródmieściu zapaliła się instalacja elektryczna
» Pożar w opuszczonym budynku przy dworcu PKS
» Muzeum COP zaprasza na wirtualny spacer
» Usterka usunięta. Tężnia solankowa w Parku Jordanowskim
» Stalowowolski Hackathon rozpoczęty!
» W piątek policyjne działania "Prędkość"
» Dzień otwarty w SLO
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» MBP: na safari z Robertem Gondkiem
» COP: pokazy mody
» MR: rodzinna niedziela
» Majówka 2024
» Jubileuszowa Gala Gałązki Sosny
» Kabaret Nowaki w nowym programie
» Krwią Bohaterskiej Młodzi Zroszony
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Muzeum COP: Matematyczny pociąg
» Z muzealnego skarbca
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Piknik w Parku Jordanowskim
»Otwarcie Parku Jordanowskiego
»SPS ze wsparciem Elżbiety Łukacijewskiej
»Kamień węgielny pod nowe osiedle Ogrodowe
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Piątek, 28 sierpnia 2015 r. godz. 20:21     /Artykuł promocyjny/
Dobre kierunki dają pracę!

W ofercie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji znaleźć możesz kilka kierunków studiów, w których prowadzeniu Uczelnia ma bogate, wieloletnie doświadczenie. Mowa tu o: prawie, bezpieczeństwie wewnętrznym oraz administracji / zarządzanie.
W ofercie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji znaleźć możesz kilka kierunków studiów, w których prowadzeniu Uczelnia ma bogate, wieloletnie doświadczenie. Mowa tu o: prawie, bezpieczeństwie wewnętrznym oraz administracji / zarządzanie.
Wybierając kierunek studiów, na pewno zastanawiasz się, czy znajdziesz po nim pracę. Aby nie mieć problemu, kiedy będziesz kończyć naukę, najlepiej postawić na sprawdzone kierunki, które cały czas utrzymują się w czołówce najbardziej pożądanych przez pracodawców. Właśnie takie studia proponuje Wyższa Szkoła Prawa i Administracji. Świadczą o tym nasi absolwenci, którzy z powodzeniem realizują się zawodowo.

W ofercie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji znaleźć możesz kilka kierunków studiów, w których prowadzeniu Uczelnia ma bogate, wieloletnie doświadczenie. Mowa tu o: prawie, bezpieczeństwie wewnętrznym oraz administracji / zarządzanie.

Dlaczego warto wybrać studia w WSPiA?

W przypadku kierunku administracja / zarządzanie masz bardzo wiele możliwości znalezienia zatrudnienia. Warto tu wspomnieć, że w latach 2014-2020 polska w ramach projektów unijnych będzie miała do wydania kilka miliardów euro na cyfryzację administracji publicznej. E-administrację w ramach unijnych projektów tworzyć będzie również województwo Podkarpackie. Jeśli jesteś zainteresowany taką tematyką, to zwróć uwagę na specjalności e-administracja, która przygotowuje specjalistów właśnie w tej dziedzinie.

Gdzie jeszcze znajdziesz pracę? Na przykład w firmie Deloitte, która otwiera swoje Biuro w Rzeszowie. Jak zapewniają przedstawiciele firmy - zatrudnienie w centrum znajdą przede wszystkim absolwenci szkół wyższych o profilu ekonomicznym, prawniczym z zakresu administracji czy logistyki. Docelowo prace ma tam znaleźć nawet 200 osób.

To dopiero początek, bo jak informuje Urząd Miasta Rzeszowa w najbliższym czasie, można spodziewać się kolejnych inwestorów z tej branży. Według urzędników pojawienie się firmy Deloitte w mieście, to znak dla innych, że warto otwierać w Rzeszowie swoje centra.

Według absolwentów WSPiA "administracja" to doskonały wybór, który pozwala znaleźć dobrą, dającą satysfakcję pracę. Tak jest w przypadku Sylwii Niedziałek. - Obecnie pracuję w dziale HR w dużym zakładzie produkcyjnym w strefie ekonomicznej pod Rzeszowem. Na początku zajmowałam się obsługą administracyjną, jednak wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów pomogły mi w zmianie stanowiska, a tym samym w awansie zawodowym. Teraz wiadomości przekazane mi podczas zajęć w WSPiA wykorzystuję, realizując zadania związane z pracą w HR. Według mnie osoby, które twierdzą, że po tym kierunku nie można znaleźć pracy, bardzo się mylą. Wystarczy chcieć i co najważniejsze już w czasie studiów korzystać z wszystkich możliwości zdobywania dodatkowych kwalifikacji. Dzięki temu nasze CV będzie bogatsze i zainteresuje przyszłego pracodawcę - tłumaczy Sylwia Niedziałek, absolwentka kierunku administracji w WSPiA.

Co z innymi kierunkami?

Prawo to kierunek, po który wielu absolwentów zdaje na wybraną aplikacją prawniczą, a później pracuje, jako adwokat, sędzia czy prokurator. To oczywiście zawody, które dają dobre zarobki, prestiż i ciekawe zajęcie. Jednak pamiętać należy, że po kierunku prawo można wybrać inną drogę kariery. Najlepiej pokazuje to przykład Patrici Mitro, absolwentki prawa w WSPiA, która po uzyskaniu tytułu magistra prawa postanowiła wybrać inną - niż aplikacyjna - ścieżkę kariery. Założyła w Rzeszowie Fundację Centrum Poradnictwa Prawnego "Prawnikon".

Jak tłumaczy Patricia Mitro, prawo to jej pasja i od dawna wiedziała, że chce iść tą ścieżką kariery. - Postanowiłam jednak zrealizować ją po swojemu i uważam, że był to najlepszy wybór. Współpracuję z wieloma mecenasami, zatrudniam stażystów, radców prawnych. Zajmuję się postępowaniami przetargowymi, szkolę z zakresu prawa konsumenckiego oraz prawa pracy w całej Polsce. Doradzam organizacjom pozarządowym. Od 3 lat szkolę również podkarpacką młodzież z prawa konsumenckiego - mówi o swojej działalności Patricia Mitro, absolwentka kierunku prawo w WSPiA.

Dodaje, że studia na kierunku Prawo skończone w WSPiA bardzo pomogły jej w obecnej pracy. - Wiele wyzwań, które stały przede mną w czasach studiowania w WSPIA - tj. funkcja Rzecznika Praw Studenta, Prezesa Koła Naukowego Lex, Redaktora Naczelnego gazety studenckiej esemes - wpłynęło na wykreowanie mojego charakteru. Dzięki temu poznałam wielu interesujących ludzi. Według mnie studia prawnicze to był doskonały pomysł. Dziś mogę ze spokojem powiedzieć, że dzięki studiom w WSPiA ma stabilną pracę, jestem w stanie utrzymać swoją rodzinę i realizować swoje pasje - tłumaczy Patricia Mitro. Dodaje, że WSPiA daje ogromne możliwości rozwoju, trzeba tylko chcieć z nich skorzystać.

Duże szanse na zatrudnienie i to jeszcze w czasie studiów mają również osoby, które wybrały kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne. Tym bardziej że w na tym kierunku w WSPiA możesz uzyskać tytuł magistra. Pierwsi absolwenci, którzy ukończyli studia II stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w WSPiA opuściły uczelnię w tym roku. Wśród nich m.in. Katarzyna Hus. - Bardzo się cieszę, że skończyłam studia w tej uczelni. To były bardzo ciekawe dwa lata, podczas których mogliśmy poznać wiele praktycznych aspektów pracy m.in. różnych w służbach. Daje to duże perspektywy na przyszłość. Wiele osób z naszego rocznika znalazło pracę w służbach mundurowych jeszcze w czasie nauki. Jestem więc spokojna o swoją przyszłość - mówi Katarzyna Hus, magister bezpieczeństwa wewnętrznego z WSPiA.

Absolwenci bezpieczeństwa wewnętrznego w WSPiA pracują m.in. jako celnicy, policjanci, żołnierze, funkcjonariusze Straży Granicznej, pracownicy firm ochrony osób i mienia. Zajmują się również bezpieczeństwem i zarządzaniem kryzysowym w administracji państwowej i samorządowej. Wielu absolwentów WSPiA pełni funkcje kierownicze w tych jednostkach i instytucjach. Pamiętać należy, że WSPiA przez kilkanaście lat wykształciła już setki pracowników i funkcjonariuszy różnych służb.

Co pomaga studentom zdobyć dobre, praktyczne wykształcenie?

Absolwenci Wyższej Szkoły Prawa i Administracji nie bez powodu doskonale radzą sobie an rynku pracy. Uczelni od wielu lat bardzo duży nacisk kładzie na praktyczne przygotowanie do zawodu. Przede wszystkim WSPiA prowadzi i rozwija nowatorski w skali kraju system praktyk zawodowych dla studentów kierunków: "administracja", "bezpieczeństwo wewnętrzne" oraz "prawo". System kształcenia praktycznego w WSPiA oparte jest na pięciu ścieżkach: pierwsza to praktyki zawodowe i konwersatoria, druga — elementy praktyczne zajęć dydaktycznych, trzecia — praktyki dyplomowe i seminaria dyplomowe, czwarta- staże zawodowe oraz piąta — alternatywne formy kształcenia. Taki system pozwala na lepsze przygotowanie przyszłych absolwentów do wykonywania pracy zawodowej. Oprócz wiedzy ogólnej i specjalistycznej daje możliwość uzyskania konkretnych umiejętności praktycznych wysoko cenionych na rynku pracy.

Studenci Uczelni korzystają również z jedynego w Polsce prowadzonego przez WSPiA Bonu Edukacji Dodatkowej. BED daje możliwość bezpłatnego zdobycia specjalistycznych kwalifikacji jeszcze w czasie studiów. Dzięki temu oprócz wiedzy kierunkowej studenci mogą pochwalić się wieloma dodatkowymi umiejętnościami dającymi elastyczność w wyborze przyszłej pracy. W ramach BED każdy student WSPiA, otrzymuje określoną ilość punktów. Dzięki temu może skorzystać z bogatej oferty dodatkowych zajęć zgodnych z jego zainteresowaniami. Uczestnictwo w zajęciach potwierdzone jest certyfikatami, dyplomami oraz zaświadczeniami.

Takie podejście do kształcenia praktycznego sprawia, że absolwenci WSPiA są jeszcze bardziej doceniani przez pracodawców i nie mają problemów na współczesnym rynku pracy.

Informacje o Rekrutacji znajdziesz również na stronie: www.rekrutacja.wspia.eu

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.